SQL/DB Error -- [
    Error selecting database admin_joomla4!
  1. Are you sure it exists?
  2. Are you sure there is a valid database connection?
]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
Apple iPhone 12 będzie jednak droższy? - Instalki.pl
Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Apple iPhone 12 będzie jednak droższy?
Niedziela, 20 Wrzesień 2020 14:21, Wpisany przez Tomasz Bielski
street view ukrycie domu
Nowe informacje trafiły do sieci.

Od paru miesięcy w sieci pojawiały się przecieki, które dotyczyły ceny nowych, flagowych smartfonów od Apple. Model iPhone 12 miał pierwotnie kosztować równowartość około 649 dolarów, czyli o 50 dolarów mniej na start od iPhone’a 11. Najnowsze dane, które zostały udostępnione przez serwis PhoneArena pokazują, że sprawa może wyglądać nieco inaczej. iPhone 12 może bowiem być droższy od swojego poprzednika.

Apple iPhone 12 – ile będzie kosztował?

Cena wywoławcza podstawowego modelu iPhone’a 12 może wynieść od 699 do 749 dolarów za sztukę. Osoba, która udostępniła tego typu dane powołuje się na raport związany z produkcją urządzenia bezpośrednio na terenie Chin. Apple ma także nie dołączać do swoich smartfonów słuchawek EarPods oraz ładowarek – podobnie, jak Amerykanie zrobili to w przypadku swoich inteligentnych zegarków nowej generacji. Konsumenci mieli jednak nadzieję, że zrezygnowanie z dodatkowych akcesoriów pozwoli utrzymać cenę iPhone’a 12 na tym samym poziomie, co iPhone’a 11 podczas jego ubiegłorocznej premiery.

iphone12cena2
fot. David Svichovec - Unsplash

Okazuje się, że koszt materiałów potrzebnych do zbudowania iPhone’a 12 jest o 50 dolarów wyższy, w porównaniu do iPhone’a 11 – wszystko ze względu na wyświetlacz oraz sam modem do połączenia z sieciami bezprzewodowymi 5G. Cała konstrukcja może więc kosztować około 749 dolarów na start.

Ten sam przeciek, który traktuje o cenie nowego iPhone’a zdradza również, iż amerykańska firma może nie być w stanie osiągnąć produkcji na poziomie 80 milionów iPhone’ów 12. Na taką sprzedaż liczył Tim Cook oraz jego zespół podczas projektowania nowego urządzenia.

Sprzedaż iPhone’a 12 dalej może jednak osiągnąć imponujący wynik. Wszystko to ze względu na to, iż będzie to pierwszy smartfon firmy z modemem pozwalającym na połączenia z sieciami 5G.

Źródło: PhoneArena / fot. Filip Baotić - Unsplash