Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Samsung przejmuje produkcję nowego Snapdragona 875. Procesor będzie w przyszłorocznym Samsungu S30
Środa, 16 Wrzesień 2020 14:09, Wpisany przez Jan Mentel
snapdragon 845
Układ trafi do przyszłorocznych flagowców.

Za produkcję kilku ostatnich generacji flagowych procesorów odpowiadała tajwańska firma TSMC. Od teraz ma się to zmienić i najnowszego Snapdragona 875 dostarczy nam Samsung. Koreańczycy mają też zarobić na tym pokaźną sumę.

Qualcomm Snapdragon 875: co już wiemy?


Na premierę nowego Snapdragona o oznaczeniu SM8350 przyjdzie nam poczekać prawdopodobnie do grudnia. Natomiast już teraz wiemy, że układ zostanie wyprodukowany w 5 nm procesie litograficznym, a nie jak obecny model 865 - 7 nm. Otrzyma także Snapdragona X60, czyli modem 5G.

qrd for 5g in 4-series
Proces litograficzny 5 nm obiecuje wydajność i jeszcze mniejsze rozmiary | Źródło: Qualcomm


Do jakich smartfonów trafi nowy procesor? Na pewno na pokładzie będzie go miała przyszłoroczna seria S30 od Samsunga, ale także najwyższe modele Xiaomi i Oppo, które również zwykle wychodzą z podzespołami od firmy Qualcomm.

Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwszy raz, kiedy Qualcomm zleca produkcję swoich procesorów Samsungowi. Koreańczycy w 2016 roku dostarczali już Snapdragona 820. Nigdy wcześniej jednak nie otrzymali wyłączności na flagowce, za co mają otrzymać też ogromne pieniądze. Jeżeli plotki się potwierdzą, Qualcomm może wyłożyć nawet 1 mld dolarów, czyli 3,75 mld złotych.

Źródło: Android Authority Foto: Qualcomm