Instalki.pl » Aktualności » Hardware » iOS 14 - Które smartfony dostaną aktualizację? Funkcje nowego systemu
Środa, 16 Wrzesień 2020 11:21, Wpisany przez Maksym Słomski
ios 14
Aktualizacja iOS 14 i wiele innych.

Premiera iOS 14 odbyła się jeszcze w czerwcu tego roku, ale dopiero przy okazji wczorajszego eventu, na którym pokazano m.in. Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE, firma Apple ogłosiła, że aktualizacja do najnowszej wersji systemu dla smartfonów iPhone rusza już dziś. Gigant z Cupertino równolegle udostępnia systemy iPadOS 14 dla tabletów, watchOS 7 dla zegarków i tvOS 14 dla cyfrowego odtwarzacza multimedialnego Apple TV. Aktualizacja macOS nastąpi w październiku bieżącego roku.

iOS 14 - które smartfony?


Które smartfony dostaną iOS 14? Lista jest całkiem pokaźna, a firma Apple aktualizuje nawet 5-letnie urządzenia. Dość powiedzieć, że na poprawki mogą liczyć także posiadacze telefonów iPhone 6S i iPhone 6S Plus! Najnowszą wersję OSu otrzymają:


Proces aktualizacji ruszył już teraz, więc... dajcie znać, czy możecie już ją pobrać.

iOS 14 - co nowego?


iOS 14 odmieni i uprości wykonywanie najczęstszych zadań, a na iPhone'ach w końcu pojawią się widgety. Interesującym novum jest też funkcja obrazu w obrazie (picture in picture), a także możliwość korzystania ze smartfonu iPhone w roli... kluczyka samochodowego.

iPhone jako kluczyk samochodowy? To możliwe w nowym iOS 14. | Źródło: Apple

Nowości w iOS 14 szczegółowo opisywaliśmy w osobnym artykule na ten temat. Zachęcamy do jego lektury.

iPadOS 14, watchOS 7 i tvOS 14


iPadOS 14 wprowadzi zmiany znane z iOS 14, a dodatkowo poprawi działanie rysika. Użytkownicy zegarków Apple po watchOS 7 mogą spodziewać się zatrzęsienia nowych tarcz, nowych treningów, informacji dot. higieny dłoni, a także ulepszonego pomiaru snu.

Źródło: Apple, mat. własny