Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Słuchawki SteelSeries Arctis 9. Gamingowa bezprzewodowość na dwa sposoby
Wtorek, 15 Wrzesień 2020 22:01, Wpisany przez Jan Domański
SteelSeries Arctis 9Bluetooth i dedykowany nadajnik 2,4 GHz.

Bezprzewodowe słuchawki mogą łączyć się z komputerem, telefonem czy innym sprzętem przez Bluetooth 4.1 (z A2DP, HFP i HSP), a czasem dedykowanym nadajnikiem USB. Autorskie rozwiązanie może zmniejszać opóźnienia i pozytywnie wpływać na jakość dźwięku. A co zrobił StelSeries? Jego Arctis 9 łączą obie te metody.

Radio po USB lub Bluetooth do wyboru


Nowe słuchawki są kompatybilne z PC, PS4 (w przyszłości także PS5), a nawet zadokowanym Nintendo Switch. Przynajmniej jeśli chodzi o jak to ujmuje producent „bezstratną bezprzewodową technologię SteelSeries 2,4 GHz o ultraniskim opóźnieniu.” Jeszcze większy wachlarz urządzeń można spiąć dzięki Bluetooth. Co ciekawe, obu interfejsów można używać za jednym razem. "Słuchawki Arctis 9 umożliwiają jednoczesne połączenie z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth (rozmowy telefoniczne, muzyka, czat głosowy) podczas słuchania audio z gry poprzez 2,4GHz." Ostatnią opcją jest tradycyjny kabel audio z minijackiem.

SteelSeries Arctis 9Na prawo widać dedykowany nadajnik z białym podświetleniem / foto. StelSeries

Załączony wysuwany mikrofon ClearCast ma dwukierunkową konstrukcję z redukcją szumów i jest certyfikowany przez Discord. Z rozmowami wiąże się też jedna bardzo wygodna kwestia. Dzięki ChatMix można dostosować poziom głośności dźwięków z gry i czatu głosowego bez wchodzenia w opcje, od razu z poziomu przycisków na obudowie słuchawek SteelSeries Arctis 9.

Zobacz również: Sennheiser CX 400BT. Bezprzewodowe słuchawki premium renomowanej niemieckiej firmy

Wrażenia z gier czy innych treści audio powinien poprawić dźwięk przestrzenny DTS Headphone:X v2.0. Firma dba też o wytrzymałość i wygodę sprzętu. Dostajemy metalowy pałąk z miękką opaską i poduszki z materiału Airweave. Na jednym ładowaniu słuchawki StelSeries mogą pracować nawet do 20 godzin. Są już dostępne w sprzedaży. Ich sugerowana cena, za którą można je kupić na stronie producenta wynosi 889,99 złotych.

Zobacz również: Wirtualny 7.1 w cenionej serii HyperX. Nowe słuchawki Stinger S

Źródło i foto: StelSeries