Nowe TV Philips OLED. Świetny obraz dzięki chipowi sztucznej inteligencji

Jan DomańskiSkomentuj
Nowe TV Philips OLED. Świetny obraz dzięki chipowi sztucznej inteligencji
{reklama-artykul}Zastanawiacie się nad kupnem nowego telewizora wysokiej klasy? Philips przygotował nowe pozycje, które wyróżniają się bardzo dobrym obrazem i dźwiękiem oraz zgodnością ze wszystkimi standardami multimediów dzięki zastosowaniu systemu Android TV w wersji 9 (na start, później powinny być zaktualizowane). Są także wyposażone w chipy sztucznej inteligencji do przetwarzania obrazu.

Sztuczna inteligencja w służbie wielbicieli telewizji

TP Vision (firma ta produkuje telewizory z logiem Philipsa) zadbało nawet o wzornictwo pilotów. Mają podświetlenie i są pokryte prawdziwą skórą oraz metalem. Jeśli obawiacie się kwestii ekologicznych, to nie ma problemu. Materiał pochodzi od szkockiej marki Muirhead, która pozyskuje skórę ze zrównoważonych źródeł. Co ciekawe, nawet podstawa modelu OLED 865 jest obleczona wspominanym materiałem, choć wszystkie warianty telewizorów dostały ulepszone eleganckie wzornictwo.

Zobacz również: Wystarczy sam kabel USB-C, bez zasilania i HDMI. Philips 279C9 27 cali 4K HDR

Philips OLED 865Philips OLED 865 / foto. TP Vision

Philipsy OLED 805, OLED 855 i OLED 865 wyposażono w nowy procesor przetwarzania obrazu P5 czwartej generacji z funkcją sztucznej inteligencji. Jak zachwala producent „Urządzenia wykorzystują m.in. uczenie maszynowe oraz wnioski z analizy milionów klipów testujących jakość obrazu zebranych przez programistów Phillips TV. Na tej podstawie sztuczna inteligencja analizuje treści wyświetlane na ekranie klatka po klatce i poprawia ich parametry w każdym z pięciu obszarów decydujących o jakości obrazu (poprawa materiału źródłowego, kolory, kontrast, płynność ruchu i ostrość obrazu) oraz zapewnia lepszą równowagę między nimi.

Mocne nagłośnienie i poprawa obrazu

Wielbiciele dobrego obrazu docenią też zgodność ze wszystkimi głównymi standardami HDR. Procesor sztucznej inteligencji potrafi poprawić jakość treści ze źródeł HDR10, HDR10+ czy Dolby Vision. Specjalna technologia Perfect Natural Reality wydobędzie więcej szczegółów nawet z materiałów w gorszej jakości i bez HDR. Tradycyjnie jak na Philipsa przystało, możemy skorzystać z trójstronnego systemu dodatkowego podświetlenia otoczenia telewizora, czyli Ambilight.

Philips OLEDfoto. TP Vision

System nagłośnienia ma 50 W mocy i trójdrożne głośniki (osobne dla tonów niskich, średnich i wysokich). Zapewnia obsługę treści z Dolby Atmos, DTS Play-Fi z możliwością stworzenia systemu multiroom i funkcję Dolby Atmos Virtualizer. System operacyjny Android TV oferuje bardzo bogate możliwości. Telewizorami można też sterować dzięki asystentom głosowym Amazon Alexa i Google Assistant. Wszystkie modele Philips OLED 805, 855 i 865 powinny trafić do sklepów jeszcze w tym miesiącu. Warianty z ekranami o przekątnej 55 cali w sugerowanej cenie 7999 złotych, a większe 65 calowe, to już wydatek 11499 złotych.

Zobacz również: ASUS gotowy na PS5 i Xbox Series X. Pierwszy na świecie gamingowy monitor z HDMI 2.1

Źródło i foto: TP Vision

Udostępnij

Jan DomańskiDziennikarz publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Skupia się głównie na tematyce związanej ze sprzętem komputerowym i grami wideo.