Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Telewizor Xiaomi z przezroczystym ekranem. Sprzedaż rusza za kilka dni!
Wtorek, 11 Sierpień 2020 19:01, Wpisany przez Maksym Słomski
Mi TV LUX Transparent Edition 0
Zdumiewające urządzenie.

Xiaomi nie poprzestało dziś na zaprezentowaniu nowych smartfonów Xiaomi Mi 10 Ultra i Redmi K30 Ultra. Chiński producent w trakcie konferencji organizowanej z okazji 10-lecia firmy wyciągnął asa z rękawa, którym okazał się telewizor Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition. To pierwszy produkowany masowo telewizor wyposażony w przezroczysty ekran OLED.

Przezroczysty telewizor Xiaomi


Przyjrzyjcie się uważnie, bo o to na zdjęciach widzicie telewizor z niemal całkowicie przezroczystym panelem, który pozbawiony został tylnego panelu obudowy. Podzespoły zapewniające jego poprawną pracę ukryte są wewnątrz słusznych rozmiarów podstawie.

Mi TV LUX Transparent Edition 1
Przezroczysty telewizor Xiaomi nie ma tylnego panelu obudowy. Patrząc na wyłączone urządzenie zobaczycie co znajduje się za nim! | Źródło: Xiaomi

Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition to sprzęt wyposażony w 55-calowy ekran OLED o współczynniku kontrastu statycznego wynoszącym 150 000:1 i nieskończonym kontraście dynamicznym. Obraz wyświetlany jest z częstotliwością 120 Hz, a za jego płynne wyświetlanie odpowiada autorski układ MediaTek 9650. Xiaomi informuje ponadto o 93-procentowym pokryciu spektrum barw DCI-P3.

Wyświetlacz otacza ramka o grubości zaledwie 5,7 mm. Xiaomi zachwala system AI Master for Audio, który automatycznie dobiera ustawienia dźwięku do odtwarzanej zawartości - muzyki, filmów, wiadomości, sportu i kilku innych kategorii. Nie zabrakło oczywiście wsparcia dla Dolby Atmos. Sprzęt działa pod kontrolą oprogramowania MIUI dla TV.

Mi TV LUX Transparent Edition 2
Nie czekajcie na telewizory przyszłości - to jest telewizor przyszłości! | Źródło: Xiaomi

Wszystko co dobre ma swoją cenę


Cena Mi TV LUX OLED Transparent Edition wynosić będzie na rynku chińskim 49 999 juanów, kiedy trafi on do sprzedaży 16 sierpnia. W przeliczeniu na złotówki daje to dość astronomiczną kwotę 26 940 złotych. Nikt chyba nie spodziewał się, że będzie tanio?

Źródło: Xiaomi