Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Xiaomi już jutro zaprezentuje niezwykłe smartfony. Mi 10 Ultra i Supreme zdumiewają
Poniedziałek, 10 Sierpień 2020 08:42, Wpisany przez Maksym Słomski
xiaomi mi 10 ultra supreme
Na otarcie łez po anulowaniu projektu Mi Mix Alpha.

Wiemy już na pewno, że Xiaomi Mi Mix Alpha ostatecznie nigdy nie powstanie. Smutnej wiadomości towarzyszy jednak dobra: już jutro odbędzie się premiera smartfonów z serii Xiaomi Mi 10 Ultra, które stanowiły będą prawdziwą demonstracją siły ze strony popularnego producenta z państwa środka. Wszystko to z okazji 10. rocznicy istnienia firmy.

Pierwszy smartfon na świecie z kamerą pod ekranem


O technologii pozwalającej ukryć obiektyw przedniej kamery pod ekranem smartfonu mówi się w branży technologicznej co najmniej od kilkunastu miesięcy. Wygląda na to, że to Xiaomi jako pierwsze przezwyciężyło przeciwności konstrukcyjne w stopniu na tyle satysfakcjonującym, aby owoc swoich starań sprzedawać konsumentom. Jeśli prawdą jest, że jutro zadebiutują równolegle Xiaomi Mi 10 Ultra i limitowany, kierowany wyłącznie na chiński rynek Xiaomi Mi 10 Supreme, to kamerki pod wyświetlaczem spodziewałbym się raczej w "limitce".

xiaomi mi 10 ultra 1
Smartfony Xiaomi Mi 10 Ultra i Supreme zadebiutują w wersjach z ceramiczną i przezroczystą obudową, wykonaną z tworzywa sztucznego lub szkła. | Źródło: Twitter

Do sprzedaży trafią urządzenia w wariantach z obudowami przezroczystą oraz ceramiczną. O ich wydajność dbał będzie układ Snapdragon 865+, wspierany przez 8/12 GB RAM w przypadku modelu Ultra i nawet 12/16 w przypadku modelu Supreme. Możemy liczyć na ekrany AMOLED o częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz, szybką pamięć UFS 3.1, a także baterie o pojemności 4500 mAh.


Pierwszy smartfon Xiaomi z ładowaniem 100


Wygląda na to, że to właśnie Xiaomi Mi 10 Ultra lub Xiaomi Mi 10 Supreme będą pierwszymi smartfonami Xiaomi wykorzystującymi prezentowaną jakiś czas temu technologię ładowania 100 W. Dzięki niej baterię o pojemności 4000 mAh naładować można od 0 do 100% na przestrzeni zaledwie 17 minut. Różne źródła sugerują też obecność ładowania bezprzewodowego - 42 W lub 55 W.

xiaomi mi 10 ultra 3
Domniemany wygląd i częściowa specyfikacja Xiaomi Mi 10 Ultra i Xiaomi Mi 10 Supreme. | Źródło: Twitter

Przypominam, że Xiaomi dysponuje trzecią pod względem szybkości technologią ładowania w świecie smartfonów. Wcześniej ładowanie 125 W zaprezentowało OPPO, a firma IQOO chwaliła się ładowaniem 120 W.

Źródło: Twitter, mat. własny