Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Apple po cichu odświeża komputer iMac
Wtorek, 04 Sierpień 2020 20:13, Wpisany przez Tomasz Bielski
chrome planowanie 2
Co nowego na pokładzie?

Apple po raz kolejny po cichu postanowiło odświeżyć jeden ze swoich sprzętów. Tym razem padło na 27 calowy komputer iMac, który doczekał się wzrostu wydajności, lepszego wyświetlacza, ulepszonej kamerki i nie tylko. Sprzęt można zamawiać już od dzisiaj na wybranych rynkach, jednak zapewne potrwa parę tygodni zanim komputer pojawi się w sprzedaży na rynku międzynarodowym. Na co więc mogą liczyć sami użytkownicy chcący kupić 27 calowego iMaca w 2020 roku?

Po raz pierwszy w historii, 27 calowy iMac od Apple będzie korzystał z opcjonalnego, dziesięciordzeniowego procesora Intela oferując prędkość w trybie Turbo Boost nawet do 5 GHz. Apple twierdzi, iż taka konfiguracja ma zapewniać nawet do 65 procent wzrostu wydajności w porównaniu z poprzednim iMakiem o tej samej przekątnej ekranu. To bardzo konkretne liczby, które przełożą się zapewne na bardziej komfortową pracę.

Odświeżenia doczekały się także procesory graficzne pod obudową komputera. Tym razem w sprzęcie znajdziemy procesory AMD Radeon Pro z serii 500 z pamięcią na poziomie 16 GB. Apple obiecuje, iż zapewnia to o około 50 procent szybszą pracę od poprzedniej generacji sprzętu. Ponownie, firma faktycznie może się chwalić.

appleimac20202
fot. Apple

Kolejną z nowości są szybkie dyski SSD oferujące zapis z prędkością do 3,4 GB/s. Po raz pierwszy w iMacu można także umieścić dysk SSD o pojemności do 8 terabajtów.

Ostatnie zmiany w specyfikacji dotyczą między innymi powłoki z wyświetlacza Pro Display XDR – oferuje ona lepsze odwzorowanie obrazu, niezależnie od oświetlenia w pomieszczeniu. Apple wykorzystuje w swoim iMacu także technologię True Tone, która dba o odpowiednie nasycenie kolorów i balans bieli.

Ile trzeba będzie zapłacić? Cena za podstawowy model zaczyna się od 8999 zł.

Źródło: Engadget / fot. Apple