Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Xiaomi patentuje smartfon z... wyjmowanym wyświetlaczem
Wtorek, 04 Sierpień 2020 19:53, Wpisany przez Tomasz Bielski
chrome planowanie 2
Kolejny pomysł producenta.

Xiaomi po raz kolejny postanowiło zaskoczyć wszystkich swoim pomysłem. Jak donosi Let’sGoDigital, chińska firma opatentowała urządzenie mobilne, które będzie pozwalało na… odłączenie wyświetlacza od całej konstrukcji. Tak, dobrze przeczytaliście – odłączenie wyświetlacza. Jak widać Xiaomi po raz kolejny eksperymentuje z odważnymi projektami, a Mi Mix Alpha zaprezentowany jakiś czas temu jest zapewne najlepszym tego typu przykładem. Jakie jeszcze informacje znajdziemy we wspomnianym patencie chińskiej firmy?

Xiaomi miało złożyć swój patent do rejestracji w okolicach marca na terenie Chin – pomysł został zaakceptowany przez urzędników zaledwie kilkanaście godzin temu. Dokumentacja dostarczona przez Xiaomi opisuje urządzenie składające się z dwóch elementów: części głównej oraz części dzielonej. Główna część smartfona ma dwukrotnie większą grubość niż część dzielona i jest w stanie działać niezależnie. To samo tyczy się odłączanego wyświetlacza, który posiada własne zasilanie. Co ciekawe, w głównym korpusie sprzętu znajdziemy port USB typu C, dwa głośniki, aparat do zdjęć selfie, aparat główny i przyciski.

xiaomiodlaczanywyswietlacz2
fot. Let'sGoDigital

Najciekawszy w całym pomyśle jest fakt, iż odłączany wyświetlacz po przyłączeniu do reszty obudowy smartfona ładuje się w sposób bezprzewodowy tak, aby można było go używać bezpośrednio po odłączeniu. Całość ma zawierać w sobie także kamerki do zdjęć selfie zintegrowane bezpośrednio pod ekranem, które można wykorzystać w trybie niezależnym.

Ciężko powiedzieć, skąd w ogóle wziął się taki pomysł w przypadku Xiaomi oraz jakie dokładnie zalety miałby on oferować względem klasycznego smartfona. Sam projekt wygląda naprawdę skomplikowany i raczej wątpliwe jest, że chiński producent zdecyduje się z niego skorzystać i zainwestować pieniądze w masową produkcję.

Bardzo możliwe jednak, że Xiaomi przygotowuje jakąś niespodziankę, która totalnie zaskoczy nas wszystkich.

Zobacz również: Xiaomi patentuje smartfona z wbudowanymi słuchakami bezprzewodowymi.


Źródło: Let'sGoDigital / fot. instalki.pl