Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Poznaliśmy specyfikację Redmi K30 Ultra
Sobota, 01 Sierpień 2020 13:52, Wpisany przez Tomasz Bielski
chrome planowanie 2
Wiemy, czego się spodziewać.

Do sieci przedostała się specyfikacja nowego smartfona Xiaomi – modelu Redmi K30 Ultra. Wszystko to ze względu na proces certyfikacyjny, co oznacza również, iż premiera urządzenia odbędzie się zapewne na przestrzeni najbliższych kilku tygodni. Czego więc można się spodziewać? Przede wszystkim całkiem niezłej mocy oraz możliwości połączenia się z sieciami bezprzewodowymi 5G.

Redmi K30 Ultra – specyfikacja

TENAA zdradza, iż model Redmi K30 Ultra zostanie wyposażony w modem do łączności z sieciami 5G SA/NSA. Wszystko to poprzez zastosowanie w tym modelu procesora MediaTek Dimensity 1000, który wspiera opisywaną technologię. Jeśli chodzi o sam procesor, działa on z prędkością taktowania na poziomie 2,6 GHz i korzysta z zintegrowanego układu graficznego Mali-G77 MC9.

Do tego wszystkiego możemy dołożyć także 8 gigabajtów pamięci RAM oraz nawet do 512 GB miejsca na dane w standardzie UFS 2.1. Tego typu technologia zapewni niezłe prędkości podczas odczytu oraz zapisu danych, jednak na rynku są dostępne już nowsze rozwiązania.

redmik30ultra2
fot. Xiaomi Today

Za wyświetlanie obrazu w Redmi K30 Ultra ma odpowiadać ekran o przekątnej 6,67 cala wykonany w technologii AMOLED. Całość będzie operowała w rozdzielczości 2400 x 1800 pikseli.

Co z aparatem? TENAA wskazuje na to, że Redmi K30 Ultra będzie wyposażony w sensor główny o rozdzielczości 64 megapikseli. Oprócz tego możemy spodziewać się także obiektywu ultraszerokokątnego o rozdzielczości 8 megapikseli, sensora makro oraz jednego obiektywu do pomiaru głębi. Na przednim panelu znajdzie się kamerka do selfie o rozdzielczości 8 Mpix.

Za długie działanie w Redmi K30 Ultra będzie odpowiadać bateria o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla ładowania o mocy 33W.

Oficjalna premiera smartfona ma odbyć się jeszcze w sierpniu 2020 roku. Niestety cena na ten moment pozostaje nieznana.

Źródło: XiaomiToday / fot. XiaomiToday