Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Apple przejęło firmę, która może całkowicie zmienić iPhone'y
Sobota, 01 Sierpień 2020 14:15, Wpisany przez Tomasz Bielski
chrome planowanie 2
Mobilne płatności znów na celowniku.

Apple zaczyna coraz bardziej rozpychać się na rynku mobilnych, bezprzewodowych płatności. Amerykańska firma jakiś czas temu wprowadziła Apple Pay na szeroką skalę poza Stanami Zjednoczonymi, a sama usługa świętuje ogromne sukcesy. Oprócz tego, korporacja z jabłkiem w logo zaprezentowała własną kartę kredytową, którą opcjonalnie mogą zamówić użytkownicy. Tym razem jednak dobrze poinformowane źródła donoszą, iż gigant przejął startup Mobeevawe Inc. Wspomniana firma pozwala zamienić każdego iPhone’a w… terminal płatniczy. Bez konieczności posiadania osobnej konstrukcji przez sprzedawców.

Apple szuka kolejnego sposobu na usługi

Technologia oferowana przez startup Mobeevawe umożliwia osobie kupującej przyłożenie karty lub smartfona do innego smartfona w celu zrealizowania płatności. Tego typu rozwiązanie może być wykorzystywane zarówno przez małych sprzedawców oraz firmy, które nie chcą wiązać się umowami z gigantami płatniczymi i inwestować w dodatkowy terminal. Bardzo możliwe, iż za pomocą dotknięcia smartfonów, Apple w przyszłości pozwoli na przesyłanie pieniędzy między sobą oraz innych informacji.

appleterminal2
fot. Dan Burton - Unsplash

Technologia Mobeevawe wykorzystuje jedynie aplikację oraz czip NFC, który od wielu lat jest dostępny we wszystkich iPhone’ach, z każdej półki cenowej. Co ciekawe, Apple nie skomentowało rzekomego przejęcia Mobeevawe (które miało kosztować 100 milionów dolarów). Firma przekazała jedynie, iż od czasu do czasu faktycznie kupuje mniejsze marki technologiczne. To wiemy jednak wszyscy.

Apple zazwyczaj kupuje mniejsze startupy, aby wyciągnąć z nich „esencję” oraz pomysł, które oferowały i zaimplementować go do swoich obecnych lub przyszłych produktów. Firma z jabłkiem w logo w ostatnich miesiącach (w tym w nadchodzącym systemie iOS 14) bardzo mocno stawia na funkcje działające przy pomocy czipu NFC, więc można się spodziewać, że i tym razem będziemy mieli do czynienia z czymś ciekawym.

Na pewno nadchodzą nowe możliwości związane z bezprzewodowym płaceniem przy pomocy smartfona.

Źródło: Bloomberg / fot. Christiann Koepke - Unsplash