Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Huawei: duży wzrost udziału w rynku smartwatchy w Polsce
Środa, 29 Lipiec 2020 11:35, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
HWGT2e 15Świetny wynik.

Pomimo amerykańskich sankcji, Huawei nadal bardzo dobrze radzi sobie na rynku elektroniki użytkowej. Firma z powodzeniem sprzedaje nie tylko telefony i laptopy, ale i inteligentne zegarki.

Według danych GfK Polonia, udział Huawei w rynku smartwatchy w Polsce wzrósł ponad trzykrotnie. W pierwszej połowie roku wyniósł on 35,3% w ujęciu ilościowym wobec 11,2% w tym samym okresie przed rokiem. W samym czerwcu, udział rynkowy Huawei sięgnął 40,7% wobec 26,8% w grudniu zeszłego roku.

Solidny wzrost widać także w przypadku ujęcia wartościowego – w pierwszej połowie tego roku udział Huawei sięgnął 23% wobec 9,2% przed rokiem. W samym czerwcu udział Huawei wyniósł 28,4% wobec 18,4% w grudniu zeszłego roku, wynika z danych GfK Polonia.

- Z naszych badań wynika, że coraz więcej osób zamienia tradycyjny zegarek na smartwatch, wiele z nich nigdy wcześniej nie używało smartwatcha, teraz odkrywają ten produkt i cieszymy się, że odkrywają go z Huawei. Nieustannie rozwijamy naszą ofertę, przed nami premiery, które wierzę, że pozwolą nam zyskać jeszcze więcej wiernych użytkowników – kmentuje Bartek Gryczka, product manager odpowiedzialny za tę kategorię produktową w Huawei CBG Polska.

HUAWEI Watch GT 2
HUAWEI Watch GT 2 (46mm)

Najnowsza seria to Huawei Watch GT 2, która zyskała uznanie konsumentów na całym świecie dzięki długiej pracy baterii (do dwóch tygodni na jednym ładowaniu), inteligentnym funkcjom, takim jak monitorowanie snu, zdrowia i tętna, a także lekkiej i nowoczesnej konstrukcji. Watch GT 2 umożliwia też odbieranie i wykonywanie rozmów telefonicznych oraz odtwarzanie muzyki bezpośrednio ze smartwatcha.

Seria Watch GT 2, dostępna w dwóch wersjach – 46 mm i 42 mm – została niedawno uzupełniona o nowy model o sportowym charakterze – Watch GT 2e. Smartwatch został wyposażony w aż sto trybów sportowych pozwalających na jeszcze dokładniejsze mierzenie aktywności fizycznej oraz nową funkcję pomiaru saturacji krwi. 

Źródło: Huawei