Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Microsoft automatycznie aktualizuje Windows 10 do wersji 2004
Wtorek, 28 Lipiec 2020 08:00, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2020-07-28 081655Najnowszy update nie cieszy się uznaniem użytkowników.

W ostatnich latach Microsoft nie ma szczęścia do dużych aktualizacji systemu Windows 10. Każda z nich powoduje mniejsze lub większe problemy. Nie inaczej było w przypadku wersji 2004, która zadebiutowała w maju tego roku.

Były problemy z drukowaniem, połączeniem sieciowym, a zdarzało się nawet, że z systemu znikały podstawowe programy jak notatnik czy Paint. Microsoft sukcesywnie wdraża poprawki i wygląda na to, że rozpoczęła się kolejna fala automatycznych aktualizacji.

Strategia Microsoftu zakłada automatyczne wdrożenie aktualizacji na komputerach z systemem Windows 10 w wersji 1903 i 1909. Producent z Redmond korzysta z uczenia maszynowego aby wytypować więcej komputerów, które otrzymają majowy update.

Oznacza to, że użytkownicy Windows 10 w wersji 1903 i 1909 powinni automatycznie otrzymać wersję 2004 przez system Windows Update bez konieczności ręcznego sprawdzania aktualizacji. Całość przebiegnie automatycznie, a użytkownik będzie musiał jedynie uruchomić ponownie komputer.

Jak wstrzymać automatyczne aktualizacje Windows 10?


Istnieje spore grono użytkowników, którzy nadal podchodzą sceptycznie do nowości oferowanych przez Microsoft. W takim przypadku można skorzystać z opcji wstrzymania aktualizacji.

Aby wstrzymać aktualizacje Windows 10 przejdź do ustawień Windows Update i wybierz Opcje zaawansowane, a następnie przewiń ekran do pola "Wstrzymaj aktualizacje". System pozwala tymczasowe wstrzymanie aktualizacji na danym urządzeniu przez maksymalnie 35 dni.

Ustawienia Windows Update
Ręczne wstrzymanie aktualizacji Windows 10

Źródło: Microsoft, wł.