Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Xiaomi Mi Band 5 - data premiery w Polsce
Sobota, 11 Lipiec 2020 10:46, Wpisany przez Maksym Słomski
xiaomi mi band 5
A miało być tak pięknie.

Nie mamy dobrych wieści na osoby wyczekujące premiery opaski sportowej Xiaomi Mi Band 5 w Polsce. Globalna wersja najpopularniejszego gadżetu ubieralnego w ofercie lubianego producenta z Chin zadebiutuje w naszym kraju bez funkcji, na które z wytęsknieniem czekało wiele osób.

Xiaomi Mi Band 5 bez NFC w Polsce


Polska premiera Xiaomi Mi Band 5 odbędzie się już 15 lipca o godzinie 14:00. Część osób spodziewało się, że najnowsza wersja urządzenia, wzorem wariantu z rynku chińskiego, pozwoli na dokonywanie płatności zbliżeniowych za sprawą modułu NFC. Z przykrością informuję, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Niestety, globalna wersja opaski Xiaomi pozbawiona jest większej liczby funkcji.


Mi Band 5 sprzedawany w Polsce nie zostanie wyposażony w czujnik Sp02, czyli pulsoksymetr. Moduł ten pozwala w nieinwazyjny sposób mierzyć saturację krwi (jej wysycenie tlenem). Sprawdzone źródło donosi, że zabraknie również wsparcia dla asystenta głosowego Amazon Alexa, który to mankament odczują zapewne nieliczni.


Różne wersje kolorystyczne Xiaomi Mi Band 5. | Źródło: Xiaomi

Nowa opaska sportowa Xiaomi to przede wszystkim większy i czytelniejszy ekran AMOLED o przekątnej 1,1 cala, rozdzielczości 126x294 pikseli i jasności do ok. 450 cd/m2. Bateria o pojemności 100 mAh powinna zapewnić do 14 dni pracy na jednym, trwającym ok. 2 godzin ładowaniu (za pomocą nowej ładowarki magnetycznej).

Gdzie kupić Xiaomi Mi Band 5?


Pomimo że do polskiej premiery Xiaomi Mi Band 5 zostało jeszcze kilka dni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić ją już teraz. Chiński wariant opaski da się znaleźć na Allegro i AliExpress. Dosłownie dwa dni temu prezentowaliśmy Wam najlepsze oferty na Xiaomi Mi Band 5 z obu tych serwisów.


Nowy ekran Xiaomi Mi Band 5 prezentuje się bardzo ładnie. | Źródło: Xiaomi

Xiaomi Mi Band 4 czy Mi Band 5?


Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić Xiaomi Mi Band 5, skoro wciąż nie oferuje ona NFC. Czy warto kupić Xiaomi Mi Band 4 w 2020 roku? na te pytania odpowiedzieliśmy w naszym porównaniu Xiaomi Mi Band 4 i Mi Band 5.

Źródło: Xiaomitoday.it