Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Huawei Watch GT 2e - pierwsze wrażenia
Sobota, 28 Marzec 2020 19:23, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Huawei Watch GT2e 9
Nowy zegarek popularnej marki.

Huawei nie zwalnia tempa i po jesiennej premierze Huawei Watch GT 2 wprowadza na rynek kolejny zegarek ze sportowym charakterem. Najnowszy Huawei Watch GT 2e jest na starcie tańszy od swojego poprzednika aż o 200 zł, ale obniżka wynika między innymi z uboższej specyfikacji.

Tym razem producent postawił na naprawdę solidny zestaw przedsprzedażowy - klienci otrzymają w zestawie z inteligentną wagę Huawei AH100 i bezprzewodowe słuchawki Huawei AM61. Rekomendowana cena urządzenia to 699 zł, a oferta przedsprzedażowa obowiązuje od 26 marca do 12 kwietnia.

Huawei Watch GT2e 1

Wygląd i pierwsze wrażenia


Producent niespecjalnie napracował się jeżeli chodzi o samą konstrukcją, ale po co poprawiać coś, co jest naprawdę dobre? Otrzymujemy zatem kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej. Zegarek wyposażono w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,39” i o średnicy 46 mm. Ekran zegarka jest podświetlany i automatycznie dostosowuje się do zewnętrznych warunków. Sam wyświetlacz, podobnie jak w poprzednich generacjach, jest naprawdę świetny i trudno mieć zastrzeżenia do jego jakości.

Ekran pokryto szkłem, które co prawda, jest lekko zagięte przy krawędziach, ale nadal odnoszę wrażenie, że umieszczenie wyświetlacza w niewielkim zagłębieniu chronionym przez metalową obręcz, jak miało to miejsce w pierwszym Watch GT, to lepsze rozwiązanie chroniące szkło przed przypadkowymi uszkodzeniami.

Huawei Watch GT2e 2

Responsywność systemu jest zadowalająca, a menu jak zawsze jest czytelne więc obsługa dotykowego interfejsu nie powinna nikomu sprawić problemu.

Sama konstrukcja jest nieco zakrzywiona w miejscu łączenia z sylikonowym paskiem. Ten oryginalny jest idealnie dopasowany, ale jak się okazuje, nic nie stoi na przeszkodzie aby wymienić pasek, producent zastosował bowiem standardowy rozstaw dla kopert 46 mm.

Sam pasek jest bardzo wygodny, a dziurkowana wersja, którą dostałem do testów sprawiaj, że skóra lepiej "oddycha" w miejscu noszenia urządzenia.

Huawei Watch GT2e 11

Specyfikacja bez większych zmian


Na pokładzie znajdziemy najnowszy procesor Kirin A1, który został zaprojektowany z myślą o urządzeniach typu wearables obsługując standard Bluetooth BLE 5.1. Według producenta, smartwatch na jednym ładowaniu pracuje około 2 tygodni, a przy włączonym GPS – do 30 godzin.

Warto też zauważyć, że zegarek pozwala na przechowywanie do 500 utworów muzycznych (wbudowane 4 GB pamięci), dzięki czemu podczas treningów nie trzeba zabierać ze sobą telefonu.

Huawei Watch GT2e 7

Huawei Watch GT 2 wyposażono w głośnik, który pozwalał na wykonywanie rozmów telefonicznych. W modelu GT 2e zabrakło tego elementu i wygląda na to, że to największa różnica względem poprzednika.

Huawei Watch GT 2e wyposażony jest również w funkcję „Znajdź mój telefon”. Umożliwia też wykonywanie zdjęć, na przykład w trybie samowyzwalacza, z użyciem smartwatcha i smartfona. Na smartwatchu można sprawdzać również powiadomienia, takie jak połączenia telefoniczne, wiadomości i alarmy.

Huawei Watch GT2e 5

100 trybów sportowych


Według producenta, Huawei Watch GT 2e obsługuje rekordowe 100 trybów sportowych, między innymi bieganie, bieżnia, rower, pływanie, triathlon, spacer czy trening wolny. 15 trybów jest wgranych, a pozostałe 85 dostępnych jest w aplikacji Huawei Zdrowie. W tej chwili nie mogę jednak zweryfikować dodatkowych trybów bowiem nie są one jeszcze dostępne. Z pewnością odpowiednia aktualizacja pojawi się w momencie gdy zegarek trafi na rynek.

Urządzenie ma oczywiście wbudowany GPS, jest wodoodporne i spełnia standard 5 ATM. Ponadto oferuje wysokościomierz, barometr i kompas. Dokładność lokalizacji będę mógł ocenić po dłuższych testach. GPS łapie sygnał bardzo szybko, co jest dobrym prognostykiem i prawdopodobnie otrzymaliśmy tutaj tak dobry moduł jak w Watch GT 2.

Huawei Watch GT2e 6

Kolejny hit od Huawei?


Wszystko wskazuje na to, że Huawei wprowadził na rynek kolejny produkt, który będzie cieszył się ogromną popularnością. Urządzenie została naprawdę sensownie wycenione - 699 zł, a do tego producent przewidział solidne gratisy dla osób, które kupią zegarek w przedsprzedaży. Smartwatch nie wspiera odbierania połączeń głosowych, ale kosztuje aż o 200 zł mniej od swojego poprzednika. Z pewnością wielu użytkowników pogodzi się z tym brakiem, który zrekompensowany jest korzystniejszą ceną.

Huawei Watch GT2e 10

Urządzenie oferuje mnóstwo funkcji sportowych, pozwala też monitorować codzienną aktywność, rejestrować sen czy mierzyć poziom stresu. Nie wolno zapominać o doskonałym czasie pracy na baterii, nawet 14 dni. Na pochwałę zasługuje również jakość wykonania i klasyczny design.

Więcej na temat Huawei Watch GT 2e dowiecie się z pełnej recenzji, która ukaże się w ciągu najbliższych tygodni.