Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Xiaomi sprzedaje gadżet, który uczyni smartfony wydajniejszymi
Piątek, 14 Luty 2020 13:46, Wpisany przez Maksym Słomski
xiaomi wentylator do smartfonów
Tanie, przydatne (?) akcesorium.

Nowe smartfony Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro wcale nie są jedynymi gadżetami, jakie znany chiński producent zaprezentował wczoraj w Chinach. Przy okazji debiutu nowych flagowców chiński gigant postanowił przedstawić gadżet, który tworzony jest z myślą osób oczekujących od swojego smartfonu najwyższej wydajności - na przykład w trakcie grania w gry. Mowa o... niewielkim coolerze.

Wentylator Xiaomi do smartfonów prezentowany był jako ciekawy dodatek dla flagowego Xiaomi Mi 10, ale z powodzeniem może on działać także z innymi smartfonami o szerokości od 67 do 88 mm. Jego głównym zadaniem jest rzecz jasna chłodzenie miejsca obudowy, na wysokości którego spoczywają podzespoły generujące pod obciążeniem wysokie temperatury. Akcesorium ma zapobiegać zjawisku throttlingu, w wyniku którego moc obliczeniowa smartfonów spada przy dużym, długotrwałym obciążeniu.

xiaomi wentylator 2

5-łopatkowy wentylator kręci się z prędkością do 6000 obrotów na minutę, ale generować ma przy tym hałas na poziomie zaledwie 30 dB. Jeśli wierzyć zapewnieniom producenta, wentylator jest w stanie schłodzić temperaturę podzespołów w smartfonie nawet o 10 stopni Celsjusza.

Wyceniony na 129 juanów, czyli niecałe 80 złotych gadżet zasilany jest za pośrednictwem własnego portu USB Typu C, z mocą 10 W.

Skusicie się? Czy może jest to Waszym zdaniem kolejny gadżet w stylu "kup i rzuć w kąt"? Prawdę mówiąc nie istnieje zbyt wiele gier, które zmusiłyby najwydajniejsze dziś urządzenia do "czkawki", ale wielokrotnie publikowane w sieci testy wykazywały już, że długotrwałe obciążanie smartfonu obniża jego wydajność. Odczuliście to kiedyś?