Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Rusza akcja serwisowa hulajnóg Xiaomi w Polsce!
Poniedziałek, 27 Styczeń 2020 15:31, Wpisany przez Maksym Słomski
akcja serwisowa xiaomi
Najpewniej obejmuje Wasze urządzenie.

Wygląda na to, że firma Xiaomi w końcu ma zamiar zrobić coś z problemem pękających zaczepów w hulajnogach Xiaomi M365. W Polsce rusza wielka akcja serwisowa, w ramach której zaczep kierownicy wykonany z niezbyt trwałego stopu aluminium zastąpiony zostanie zaczepem ze stali nierdzewnej. Jeśli kupiliście hulajnogę Xiaomi w ostatnim czasie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że załapiecie się na darmowe ulepszenie pojazdu.

Program serwisowy hulajnóg Xiaomi M365 dotyczy urządzeń wyprodukowanych pomiędzy sierpniem 2017 i październikiem 2018 roku. Aby sprawdzić, czy Wasz sprzęt jest nim objęty, udajcie się pod ten adres i wpiszcie numer seryjny swojej hulajnogi. Znajdziecie go na pudełku lub na hulajnodze, na lewo od stopki.

W ramach akcji serwisowej mogą zostać sprawdzone nieodpłatnie także inne elementy urządzenia pod kątem poprawnego działania - warto to wykorzystać.

Winny nie jest zaczep, a użytkownicy - twierdzi Xiaomi


Co ciekawe, chiński producent jako winnych "ograniczonej liczby usterek" wskazuje samych użytkowników hulajnóg elektrycznych. Do pękania miało dochodzić głównie w sytuacjach, w których użytkownicy na własną rękę usztywniali kolumnę kierownicy, aby zniwelować czasem całkiem spore luzy. W ten sposób powstawały naprężenia prowadzące do pękania aluminium.

Przy okazji akcji serwisowej Xiaomi wyemitowało na YouTube film, w którym uczy użytkowników hulajnóg tego, jak prawidłowo powinni z nich korzystać. Dowiadujemy się z niego, że udźwig urządzenia to maksymalnie 100 kilogramów, że na hulajnodze może jeździć jedna osoba w odpowiedniej odzieży ochronnej, oraz że na kierownicy nie powinno się wieszać żadnych przedmiotów, które mogłyby ją zbytecznie obciążać.