„Połączenie mobilności i wydajności” – ASUS ZenBook 14 w sprzedaży w Polsce

Piotr MalinowskiSkomentuj
„Połączenie mobilności i wydajności” – ASUS ZenBook 14 w sprzedaży w Polsce
{reklama-artykul}
Ukazane na targach Computex laptopy ZenBook 14 dostępne są już do nabycia w polskich sklepach. Urządzenia charakteryzują się – według producenta – połączeniem mobilności i wydajności. Wszystko to dzięki zastosowaniu rozwiązania ASUS ScreenPad 2.0, czyli interaktywnego drugiego ekranu o przekątnej 5,65 cala

Zabieg ten ma na celu zwiększenie produktywności konsumenta. Interfejs wyświetlacza przypomina te stosowane w smartfonach i pozwala na zarządzenie wykonywanymi zadaniami. Ekran zawiera zestaw autorskich programów pokroju Quick Key czy Handwriting.

asus-zenbook-14 1Źródło: ASUS 

Główny 14-calowy ekran otoczony jest z kolei ramkami o grubości 2,9 mm ze wszystkich czterech stron, co stwarza stosunek ekranu do obudowy na poziomie 92%. ASUS twierdzi, że „końcowy rezultat potrafi zachwycić”.

asus-zenbook-14 2Źródło: ASUS

W maksymalnej konfiguracji laptopy z serii ZenBook oferują procesory Intel Core i7 dziesiątej generacji oraz niezależne karty graficzne NVIDIA GeForce MX250. Co więcej, urządzenia dysponują dyskami SSD PCIe oraz maksymalnie 16 GB pamięci RAM.

Użytkownicy zapewne ucieszą się także z implementacji gigabatowej karty bezprzewodowej pracującej w standardzie Wi-Fi 5 (802.11ac). Nie trzeba chyba dodawać, że ASUS zadbał o wdrożenie technologii Bluetooth 5.0.

Producent obiecuje także, że bateria obecna w laptopach pozwoli na działanie na jednym ładowaniu przez 12,3 godziny. Jeśli chodzi zaś o cenę – sprzęty ZenBook 14 można zakupić od 4 199 zł.

Źródło: ASUS

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.