Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Advoider to "adblock" do telewizji. Jak działa?
Wtorek, 29 Październik 2019 15:56, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2019-10-29 150059
Masz dość reklam? Sprawdź to.

Do sprzedaży trafił najnowszy produkt zielonogórskiej firmy QDIQO. Advoider, bo o nim mowa, to niewielkich rozmiarów urządzenie, które wraz z dedykowaną aplikacją mobilną automatycznie przełącza na kanały m.in. wolne od reklam, wycisza dźwięk lub wyłącza dekoder i odbiornik telewizyjny na czas trwania niepożądanych treści. Po ich zakończeniu powraca na obserwowaną stację, do ustalonego poziomu głośności czy włącza dekoder i odbiornik telewizyjny.

Advoider to niewielkie urządzenie, które w połączeniu z aplikacją mobilną dostępną na systemy Android i iOS, tworzy po skonfigurowaniu z dekoderem telewizji satelitarnej, mechanizm dostosowujący sposób oglądania emitowanych treści do preferencji użytkownika.

Do jego podstawowych funkcjonalności należą m.in.: automatyczne przełączanie na inną, wybraną stację lub kategorię kanałów, na których nie ma np. reklam, wyciszanie dźwięku oraz wyłączanie dekodera wraz z odbiornikiem telewizyjnym na czas trwania niepożądanych programów lub spotów promocyjnych. Następnie, po ich zakończeniu włączenie dekodera i odbiornika telewizyjnego, powrót na obserwowaną stację lub do wcześniejszego poziomu głośności.

2019-10-29 150238

W momencie wejścia na rynek Advoider obsługuje dwie najpopularniejsze platformy telewizyjne - Cyfrowy Polsat i CANAL+ oraz monitoruje pod względem kontentu 34 najbardziej znane stacje telewizyjne, przyjmując tym samym rolę osobistego asystenta telewizyjnego.

Advoidera daje możliwość ustawienie dwóch rodzajów funkcji tzw. automatycznych oraz manualnych. Pierwsze to czynności, które Advoider wykonuje sam według określonych preferencji widza. Drugie natomiast odbywają się przy ręcznym udziale użytkownika, który samodzielnie zmienia kanały, w obrębie wcześniej ustawionych list - ulubionych kanałów, kategorii lub stacji monitorowanych. Sterowanie akcją manualną odbywa się za pomocą pilota w aplikacji lub pilota od dekodera.

Lista kanałów monitorowanych: TVP 1, TVP 2, TVP Seriale, Polsat, Polsat Film, Polsat Café, Polsat Play, TV4, TVN, TVN7, TVN Style, TVN Turbo, TV Plus, HGTV, TTV, Stopklatka, Kino Polska, TVN Fabuła, Discovery Channel, 4Fun TV, Polo TV, Eska TV, TVN 24, TVP Info, Polsat News, TVP Sport, Polsat Sport, Eurosport 1, TVP ABC, Disney Junior, Nick Jr, Nickelodeon, Mini Mini+, Cartoon Network.

Platformy telewizyjne, stacje oraz dodatkowe funkcjonalności będą rozbudowywane w kolejnych miesiącach. Obecnie urządzenie można nabyć na stronie producenta. Jego koszt to 399 zł.

Źródło: QDIQO