Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Lenovo odświeża linię laptopów Yoga – co się zmieniło?
Piątek, 06 Wrzesień 2019 11:33, Wpisany przez Radosław Domżoł
Lenovo Yoga
Coś dla fanów ultra przenośnych notebooków.

Już jesienią w polskich sklepach pojawią się nowe notebooki z serii Yoga firmy Lenovo. Linia, która skierowana jest do użytkowników ceniących sobie kompaktowe wymiary i niską wagę urządzenia została wzbogacona o parę nowych, oryginalnych rozwiązań.

14-calowe notebooki Yoga C940 i Yoga S740 to urządzenia z najwyższej półki, które uzyskały certyfikację firmy Intel w ramach Project Athena. Prezentują się one ciekawie pod względem technologicznym: użytkownikom zostanie udostępniona możliwość zamówienia urządzeń w wersji z procesorami Intel i7 najnowszej 10 generacji, a także z wyświetlaczami o rozdzielczości 4K ze wsparciem dla technologii HDR. Ten komponent będzie ponadto wyposażony w technologię Dolby Vision. Obydwa urządzenia różnią się przede wszystkim budową – C940 to laptop konwertowany, który pozwala na użytkowanie go w trybie tabletu. S740 posiada zwykłą konstrukcję. Elementem, który wyróżnia model konwertowany jest jego głośnik – soundbar został umieszczony w miejscu łamania obudowy, przez po pełnym otwarciu możemy używać urządzenia jak zwykłe, ultracienki głośnik. W obydwu urządzeniach zastosowano ponadto wsparcie dla technologii Dolby Atmos Sound System, która ma poprawiać jakość odtwarzanego dźwięku.
Yoga C940
Nowością w urządzeniach Lenovo jest obecność asystenta głosowego Amazon Alexa. Jak przekonuje producent, wirtualny kompan ma reagować na ludzki głoś nawet z drugiego końca pokoju, także w chwili gdy urządzenie jest w trybie uśpienia. Jedyny warunek – urządzenie musi być otwarte. Aha, Alexa niestety na razie nie będzie działać w Polsce. Może to jednak lepiej, bo co powiedziałaby na to Cortana, wprowadzona niedawno do systemu Windows ?

Bateria w Yoga C940 ma pozwolić na 17,5 godzin (wersja z ekranem FullHD) lub 10,5 godziny pracy (4K). Trochę gorzej prezentuje się czas pracy Yoga S740 – wynosi do 14 godzin (ekran FullHD). Obydwa urządzenia są wyposażone w kamerę podczerwieni, co pozwoli na korzystanie z technologii rozpoznawania twarzy Windows Hello.

Zarówno model C940 jak i S740 będą dostępne na polskim rynku także w 15-calowych wersjach. Różnice pomiędzy większymi i mniejszymi modelami nie będą widoczne na pierwszy rzut oka, lecz na pewno będą zauważalne w czasie pracy. W 15-calowych notebookach nie znajdziemy najnowszej generacji czipów Intel. W tych urządzeniach użytkownicy będą musieli się pogodzić w obecnością procesorów 9 generacji. Na osłodę, w większej wersji modelu S740 będziemy mogli wybrać dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX1650.

Urządzenia będą pojawiać się na polskim rynku już od września tego roku. Ceny rozpoczynają się od 3900 złotych (14-calowy Yoga S740) do ok. 8300 złotych (15-calowy Yoga S940).
Yoga S740
Kolejnym nowym urządzeniem jest Yoga C740, czyli konwertowany laptop ze średniej półki. Podobnie jak swój droższy odpowiednim, będzie on także dostępny w wersjach 14- i 15-calowych. Nie znajdziemy tutaj już kamery na podczerwień – do identyfikacji użytkownika posłuży za to czytnik linii papilarnych. Tak jak w modelu droższym, zastosowano za to technologie Dolby Atmos i Dolby Vision, a użytkownicy (nie w Polsce) będą mogli korzystać z pomocy asystenta Alexa.

W środku znajdziemy procesory Intel do serii i7 10 generacji. Nie będzie za to możliwości wyposażenia tego urządzenia w ekran o rozdzielczości 4K. Urządzenie będzie oferować całkiem niezłe czasy pracy – wersja 14-calowa ma wytrzymać 13 godzin, zaś model większy – 15 godzin.

Laptop ma trafić na półki sklepowe we wrześniu tego roku. Ceny będą zaczynać się z poziomu 3900 złotych.
Yoga C640
Najtańszym z nowych urządzeń jest model Yoga C640 – czyli laptop konwertowany dla osób, które ponad wszystko cenią sobie mobilność. Jest to najmniejszy model Yoga z 13-calowym ekranem. Elementem, który wyróżnia go najbardziej spośród innych urządzeń w linii jest możliwość korzystanie z Internetu poprzez moduł 4G LTE. Koniec z tworzeniem sieci Wi-Fi w telefonie, by móc posurfować w Internecie na laptopie!

Yoga 640 zaoferują użytkownik możliwość wyposażenia go w procesor Intel i7 10 generacji, a także ekran działający w rozdzielczości FullHD. Nie ma tutaj już jednak wsparcia dla technologii Dolby Vision. Jest za to Dolby Atmos, który ma wpływać pozytywnie na dźwięk. Urządzenie zostało pozbawione także asystent głosowego Alexa –w zamian dostępna będzie wspomniana już Cortana

Najmniejszy laptop Yoga będzie możliwy do kupienia w październiku. Jego cena także będzie startować z pułapu około 3900 złotych.

Źródło: Lenovo