Instalki.pl » Aktualności » Hardware » 20 tanich gadżetów z Chin do samochodu
Niedziela, 28 Lipiec 2019 13:57, Wpisany przez Maksym Słomski
co kupic w chinach 2
Coś dla kierowców i pasażerów!

Zgodnie z wcześniej złożoną obietnicą, co tydzień publikować będziemy zestawienia z najciekawszymi ofertami sklepów z Państwa Środka. Jeśli chcielibyście, abyśmy stworzyli dla Was listę na jakiś konkretny temat - zapraszamy do zostawiania sugestii w komentarzach.

Nasze pierwsze zestawienie dotyczące gadżetów z chińskich sklepów cieszyło się Waszym sporym zestawieniem. Po 10 przydatnych gadżetach z Chin do 20 złotych przyszła kolej na jeszcze obszerniejszą listę. Tym razem sprawdziliśmy co na Aliexpress znaleźć mogą kierowcy.

1. Ładowarka samochodowa Baseus 45 W z QC 4.0


1

Zaczynamy od mocnego uderzenia. Macie dość ładowania smartfonu z portów 0.5 - 1.5 A w samochodzie lub tanich ładowarek z Chin? Postawcie na jakość i efektywność. Proponowana przez nas ładowarka Baseus ładuje smartfony a także laptopy (!) z maksymalną mocą 45 W w jednym gnieździe i obsługuje technologię Quick Charge 4.0. Szybko? Błyskawicznie! Uwaga: podpięcie dwóch urządzeń do dwóch portów pozwala ładować urządzenia z parametrami 5V/6A (30 W). Do wyboru różne warianty kolorystyczne - z dwoma portami USB-A lub jednym USB-A i jednym USB-C.

Cena: ok. 42 złote

2. Awaryjny rozrusznik samochodu


2

"To nie są tanie rzeczy Panie Ferdku.", mawiał Marian Paździoch. Istotnie, proponowany przez nas awaryjny rozrusznik do samochodu tani nie jest, ale jego cena prezentuje się atrakcyjna na tle innych urządzeń tego typu. Dlaczego uważamy, że każdy kierowca powinien mieć taki gadżet w swoim samochodzie? Cóż, gdy z jakichś powodów rozładuje się Wam akumulator, nie będziecie potrzebowali samochodu innego kierowcy do odpalenia za pomocą kabli rozruchowych swojego pojazdu. Bonus: rozrusznik ma wbudowany akumulator o pojemności 18 000 mAh, który pomoże naładować sprzęty mobilne, takie jak smartfony i laptopy.

Cena: ok. 225 złotych

3. Samochodowy mini kosz na śmieci


3

Bez względu na to, czy w Waszym samochodzie panuje porządek, czy też bałagan, przyda się Wam z pewnością kompaktowy kosz na śmieci. Ten niewielki i estetycznie wykonany gadżet o wymiarach 20 x 7 centymetrów zmieścić można bez problemów w kieszeni na drzwiach lub przypiąć klipsem do daszka przeciwsłonecznego. Wystarczy nacisnąć wieczko, by wrzucić śmieci do środka - pokrywa zamknie się automatycznie. Nie zmieścicie w nim może wiele, ale drobiazgi pokroju gum do żucia poczują się w jego wnętrzu doskonale.

Cena: ok. 11 złotych

4. Zestaw rzepów typu velcro


4

Nigdy nie wiecie, kiedy się Wam przydadzą. Ja na przykład szukałem w swoim wozie sensownego sposobu na mocowanie gaśnicy w bagażniku, w którym nie ma dedykowanego miejsca na gaśnicę. Te paski pomagają zamocować także w zasadzie dowolne przedmioty do materiałowej tapicerki. Ogranicza Was wyobraźnia.

Cena: ok. 5 złotych

5. Magiczny trzymacz


5

Jeśli czytaliście nasze ostatnie zestawienie najlepszych gadżetów z Chin w cenie do 20 złotych, z pewnością pamiętacie "magiczne" trzymacze. Stworzone przez Floveme silikonowe akcesoria pomagają zatrzymać w miejscu położone na nich przedmioty. Nie chcecie, żeby smartfon przesuwał się w schowku? A może chcecie przymocować do deski rozdzielczej (w bezpiecznym miejscu!) długopis? Śmiało - ten gadżet Wam to umożliwi. PS nie próbujcie raczej iść za przykładowym zastosowaniem ze zdjęcia.

Cena: od 6 złotych

6. Czyścik do kratek wentylacyjnych


6

Czy podobnie jak ja zawsze macie problem z dokładnym czyszczeniem kratek wentylacyjnych w samochodzie? Nie czyściliście ich nigdy? Zmieńcie to! Z tym niewielkim gadżetem docieranie do trudno dostępnych przestrzeni jest naprawdę proste. Z drugiej strony akcesorium znajduje się niewielki pędzelek, który pomoże usunąć drobiny kurzu (i innego rodzaju brud) z wszelkich szczelin.

Cena: ok. 6 złotych

7. Elektryczna pompka do opon zasilana z gniazdka 12 V


7

Oto coś, co powinno się znaleźć na wyposażeniu każdego samochodu. Elektryczna pompka pomoże sprawnie uregulować ciśnienie w oponach. Jest to przydatne nie tylko wtedy, gdy awaryjnie trzeba dopompować koło naprawione przy użyciu zestawu naprawczego lub uzupełnić powietrze w "sflaczałej" dojazdówce. Gdy wybieracie się w długą trasę warto jest na bieżąco kontrolować ciśnienie w kołach. Powietrze po rozgrzaniu zwiększa swoją objętość, przez co ciśnienie w ogumieniu rośnie. Im mocniej napompowane opony, tym łatwiej zerwać trakcję. Cyfrowy wyświetlacz przedstawi bieżące ciśnienie i ostrzeże przed potencjalnie niebezpiecznymi wartościami. Za pomocą pompki można łatwo napompować także dętki w rowerze.

Cena: ok. 89 złotych

8. Rolka samoprzylepnej silikonowej przezroczystej taśmy


8

To jedno z tych akcesoriów, którego potencjalne spektrum zastosowań ograniczone jest wyłącznie wyobraźnią użytkownika. Samoprzylepna silikonowa taśma może mieć ich naprawdę wiele. Chcecie zabezpieczyć krawędzie drzwi przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas ich otwierania? Proszę bardzo. A może zabezpieczyć polakierowane progi wewnętrzne? Nie ma sprawy. Taśma jest cienka i jej obecność naprawdę trudno dostrzec. Widzicie dla niej jeszcze jakieś inne zastosowania?

Cena: ok. 3 złote

9. Wideorejestrator samochodowy Xiaomi 70maj


9

Nie wiem, czy jesteście tego świadomi, ale wideorejstratory są jednymi z lepiej sprzedających się urządzeń w ofercie firmy Xiaomi. Nic dziwnego. Wystarczy spojrzeć na rejestrowane nimi w dzień i w nocy nagrania, aby przekonać się, że ich jakość stoi na bardzo wysokim poziomie. Za cenę ok. 150 złotych zapewniacie sobie święty spokój w trakcie jazdy. Nagranie z wideorejestratora jest niepodważalnym argumentem dowodzącym Waszej niewinności przed wymiarem sprawiedliwości w razie wystąpienia wypadku lub kolizji. Urządzenie w trybie parkingowym może także rejestrować ewentualne kolizje i obcierki parkingowe w sytuacjach, gdy samochód jest zaparkowany, a jego silnik nie pracuje. Xiaomi 70maj to zakup, którego na pewno nie będziecie żałować.

Cena: ok. 155 złotych

10. Kieszonki na drobiazgi - przyklej, gdzie chcesz


10

Schowków w samochodzie nigdy za wiele! Jeśli Wasz wóz nie ma ich pod dostatkiem, możecie po prostu je... dokupić. Nie jest to może schowek pojemny ani zamykany, ale kompaktowy, całkiem estetyczny i praktyczny. Za cenę zaledwie 6 złotych kupicie "kieszonkę" instalowaną na taśmę samoprzylepną 3M, którą idealnie jest zamocować gdzieś na tunelu środkowym lub boczku drzwi. Wsuniecie w nią z łatwością smartfon lub inne drobne przedmioty. Idealna sprawa dla posiadaczy Mazdy MX-5.

Cena: ok. 6 złotych

11. Uchwyt samochodowy - na szybę lub deskę rozdzielczą


11

Kierowcy dzielą się na osoby preferujące uchwyty na smartfony mocowane na kratkach wentylacyjnych oraz tych, którzy wybierają akcesoria zakładane na szybę lub deskę rozdzielczą. Oto propozycja dla drugiej grupy osób. Tanio? Jest! Dobrze? Patrząc na recenzje - również. 360-stopniowy zawias umożliwia idealne dopasowanie położenia telefonu umieszczonego w uchwycie magnetycznym. Niewątpliwą zaletą akcesorium są kompaktowe wymiary mocowania, dzięki czemu nie przesłania on widoczności.

Cena: ok. 12 złotych

12. Magnetyczny uchwyt na kratkę wentylacyjną


12

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć drugiego z popularnych uchwytów na smartfon - tym razem na kratkę wentylacyjną. Na magnetyczny, mocowany na klips uchwyt Floveme składa się pięć drobnych magnesów, które powinny solidnie trzymać dołączaną w zestawie magnetyczną podkładkę przyklejoną do smartfonu. Uwaga: uchwyt nie nadaje się do każdego typu kratek wentylacyjnych - sprawdźcie grafikę w ofercie.

Cena: ok. 13 złotych

13. Czujnik cofania


13

Czy dacie wiarę, że możecie wyposażyć swój samochód (każdy!) w czujniki cofania za cenę zaledwie około 33 złotych? Serio! Firma Aoshike proponuje zestaw, na który składa się mocowany gdzieś na desce rozdzielczej wyświetlacz, cztery ultradźwiękowe czujniki na tylny zderzak (identyczne jak nowoczesne, fabryczne czujniki) oraz moduł sterujący. Zakres ich pracy wynosi od 2.5 metra do 30 centymetrów i jest w zupełności wystarczający, by efektywnie parkować w ciasnych miejscach parkingowych. Sztuką wydaje się być estetyczny montaż, choć w zestawie dołączono specjalny przyrząd do wiercenia zwymiarowanych pod czujniki dziur. Opinie kupujących są jednoznaczne: sprzęt działa. Zdziwieni? My też.

Cena: ok. 33 złote

14. Cyfrowy alkomat


14

Prawdę mówiąc nie darzę specjalnym zaufaniem cyfrowych alkomatów - bez względu na to, czy jest to sprzęt za 20, czy 1000 złotych. Jeśli chcecie w sposób jednoznaczny przekonać się, ile macie promili alkoholu we krwi - udajcie się na najbliższy posterunek Policji. Jeśli chcecie mieć o tym pewne wyobrażenie... zainwestujcie w alkomat. Na Aliexpress na sprzęt zbierający masę pozytywnych opinii wydacie zaledwie 27 złotych. Wysoka średnia ocen i recenzje sugerują, że pomiar jest zbliżony do rzeczywistego. Pamiętajcie tylko, że taki sprzęt da Wam pewną wskazówkę i nie jest certyfikowanym urządzeniem pomiarowym.

Cena: ok. 27 złotych

15. Samochodowy (i nie tylko) nawilżacz i odświeżacz powietrza


15

Choinki zapachowe były modne w latach 90' XX wieku - teraz są już passe. Odświeżacz powietrza może wyglądać ładnie i przy okazji odpowiadać za nawilżanie powietrza w aucie - i nie tylko. Zasilany z portu USB samochodu lub komputera sprzęt jest w stanie cyklicznie wyzwalać mgiełkę o spersonalizowanym przez użytkownika zapachu. W urządzeniu wystarczy umieścić wodę (ok. 200 ml), dodać do niej jakiegoś rodzaju olejek zapachowy i gotowe! Odświeżacz prezentuje się naprawdę nieźle i może służyć nie tylko kierowcy i pasażerom auta, ale także pełnić funkcję ciekawego gadżetu na biurku.

Cena: ok. 58 złotych

16. Transmiter FM z Bluetooth i złączem szybkiego ładowania


16

Wpinany do gniazda zapalniczki transmiter FM to najtańszy i zarazem najprostszy sposób na multimedialne unowocześnienie nawet najstarszego samochodu. Za sprawą tego urządzenia można wygodnie odtwarzać muzykę ze smartfonu poprzez Bluetooth nawet przy użyciu poczciwego "kaseciaka". Wystarczy ustawić radio na częstotliwość FM transmitera i voila! Słyszycie muzykę transmitowaną na to praktyczne urządzenie z telefonu. Co więcej, sprzęt pozwala w łatwy sposób ładować do dwóch urządzeń mobilnych poprzez porty USB o natężeniu 3.1 A i 1.0 A.

Cena: ok. 40 złotych

17. Prędkościomierz HUD


17

Jeśli w Waszym samochodzie znajduje się gniazdo diagnostyczne OBD 2, to istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że zrobicie dobry użytek z wyświetlacza HUD. Chińskie akcesorium nie da zapewne tak spektakularnych efektów wizualnych jak drogie wyświetlacze z samochodów premium, ale z pewnością da radę po zmroku. Instalacja jest bardzo prosta - wystarczy wpiąć wtyczkę do portu OSB II pod deską rozdzielczą, a następnie umieścić znajdujące się po drugiej stronie urządzenie pod szybą. To będzie na bieżąco rzutowało aktualną prędkość na szybę. Ten sposób odczytywania prędkości jest niezwykle wygodny - przekonajcie się sami.

Cena: ok. 56 złotych

18. Antypoślizgowe "łańcuchy" na koła


18

Do zimy wprawdzie jeszcze daleko (na szczęście), ale dlaczego mielibyście nie zadbać o wyposażenie Waszego samochodu na ten sezon już teraz? Za 18 złotych w Chinach kupić można nowoczesne "łańcuchy" na jedną oś, które przydadzą się w trakcie przemierzania zaśnieżonych dróg - tych w Polsce zimą przecież nie brakuje. Założenie akcesorium na opony nie powinno nikomu przysporzyć problemu, co jest ich niewątpliwą zaletą. Koniecznie zwróćcie uwagę na rozmiarówkę - linkujemy rozmiar M, ale w sprzedaży dostępne są także większe i mniejsze opcje.

Cena: ok. 18 złotych

19. Samochodowy pisuar


19

Nie mogliśmy wytrzymać, po prostu musieliśmy. Jeśli Wy lub pasażerowie Waszego pojazdu również nie zawsze możecie wytrzymać w pewnych sytuacjach, zbawieniem może okazać się ten oto uniwersalny, przenośny pisuar. Tak, czasem po prostu nie gdzie się zatrzymać na autostradzie, do najbliższej stacji benzynowej jest jeszcze kilkadziesiąt kilometrów, a na dziecko nie zawsze działa magiczna komenda "dasz radę, już niedaleko". Anatomiczna końcówka pozwala dopasować gadżet zarówno do ciała kobiecego, jak i męskiego. Wystarczy podpiąć dowolną (pustą) butelkę pod specjalną złączkę i... no, wiecie co dalej.

Cena: ok. 11 złotych

20. Kredka do usuwania rys na lakierze


20

Usuwanie drobnych rys na lakierze wcale nie musi wiązać się z kosztowną wizytą u mechanika. Zadrapania jesteście w stanie usunąć samodzielnie, jeśli tylko dysponujecie specjalną kredką do usuwania rys. Niewielki aplikator (dobrany pod kolor samochodu) możecie zakupić w cenie zaledwie ok. 4,50 złotych w Chinach. Efekty są zaskakująco dobre. Z tego rodzaju gadżetu z powodzeniem skorzysta nawet amator detailingu – wystarczy wstrząsnąć mocno zawartością pojemniczka, a potem zabrać się do usuwania szpecących lakier odprysków. 

Cena: ok. 4,50 złotych