Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Tak może wyglądać pad do PlayStation 5
Wtorek, 13 Listopad 2018 16:24, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Nowe przecieki na temat pomysłów Sony.

Konsola PlayStation 5 jest obecnie najpilniej strzeżoną tajemnicą Sony – jak to jednak bywa w świecie technologii, sporo informacji przedostaje się na zewnątrz, a anonimowi informatorzy również dzielą się mniej lub bardziej sprawdzonymi informacjami. Tym razem do sieci trafiła rycina, która przedstawia dokładnie, jak może wyglądać kolejna generacja kontrolera DualShock. W tym wypadku będziemy mieli do czynienia z ciekawym odświeżeniem ze strony Japończyków.

Największą zmianą w padzie do PlayStation 5 miałoby być zaimplementowanie przez producenta ekranu dotykowego, który mógłby posłużyć jako dodatkowy wyświetlacz do pokazywania elementów interfejsu gry czy też do przemieszczania się po opcjach dostępnych w menu danej produkcji. Gdzie miałby zostać umieszczony ekran? W dość dziwnym miejscu – pod gałkami analogowymi. Na pierwszy rzut oka jest to dziwna zmiana, jednak zdecydowanie przydałaby się ona osobom, które posiadają mniejsze dłonie i nie są w stanie dosięgnąć niektórych przycisków. To wszystko brzmi logicznie, przynajmniej na papierze.

To obecnie jedyna, duża zmiana w kontrolerze, jaką widać na rycinie. Drugą nowością jest przycisk oznaczony numerem 22, jednak na ten moment totalnie nie wiadomo do czego mógłby on posłużyć podczas rozgrywki. Na szkicu widać też, iż z nowego DualShocka zniknął guzik Share pozwalający na dzielenie się zrzutami ekranu czy też nagraniami z gier.

pspad52

Zaprojektowanie pada z ekranem dotykowym nie byłoby niczym nowym ani tym bardziej rewolucyjnym, jednak mogłoby być ciekawym usprawnieniem – dokładnie takim, jakim jest złącze słuchawkowe w każdym kontrolerze, które pozwala na cieszenie się rozgrywką o dowolnej godzinie bez konieczności szperania i ustawiania rzeczy przy telewizorze czy też monitorze.

Oczywiście warto pamiętać, iż to wszystko nie są do końca potwierdzone informacje, a sam projekt nowego DualShocka może się jeszcze kilka razy zmienić.

Niemniej jednak bardzo możliwe, że właśnie zobaczyliśmy, w którą stronę będzie ewoluował kontroler do najpopularniejszej konsoli świata.

Źródło: USPTO