Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Posiadacze Xboksa One skorzystają z klawiatury i myszki?
Niedziela, 24 Czerwiec 2018 14:27, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
rzr2
Współpraca z Razerem.

Microsoft nie zamierza ustępować w dalszym rozwoju konsoli Xbox One - tym razem możemy doczekać się bardzo interesującej nowości, która będzie efektem współpracy koncernu z Redmond z Razerem. 

Wedle dokumentów uzyskanych przez serwis Windows Central konsola Microsoftu już wkrótce wzbogaci się o obsługę myszki i klawiatury, rzecz jasna wyprodukowanych przez Razer. Zestaw o nazwie Razer Turret ma dodatkowo wykorzystywać podświetlenie Razer Chroma.

Co ciekawe, posiadanie zestawu klawiatury i myszy ma być jednym z elementów determinujących matchmaking w grach sieciowych - w niektórych tytułach może to być oczywista przewaga nad graczami korzystającymi z gamepada. 

razer-turret-xbox
Wiele wskazuje także na to, że Xbox One będzie w stanie obsłużyć peryferia, które są podłączane za pośrednictwem złącza USB do konsoli - dość zaskakujące jest to, że najprawdopodobniej konsola Microsoftu nie obsłuży zestawów korzystających z łączności Bluetooth.

Wprowadzenie tej nowalijki zajmie jednak jeszcze sporo czasu - rozwiązanie to ma zostać zaprezentowane podczas kolejnego spotkania Microsoftu z deweloperami gier na Xboksa One, a wybrane studia mają już możliwość przetestowania tej funkcji w zamkniętej becie tego rozwiązania, które najprawdopodobniej trafi do użytkowników wraz z jesienną aktualziacją konsoli.

źródło: windowscentral