Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Notebook Asusa z wyświetlaczem w miejscu gładzika!

Mateusz PonikowskiSkomentuj
Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Notebook Asusa z wyświetlaczem w miejscu gładzika!
{reklama-artykul} ASUS zaprezentował dzisiaj nową serię ZenBook Pro, rodzinę laptopów przeznaczonych dla zaawansowanych użytkowników. Seria ta wprowadza nowy, dość futurystyczny dodatek o nazwie ScreenPad – rozwiązanie ASUS, które rewolucjonizuje sposób pracy na laptopie i interakcji z nim.

ScreenPad inteligentnie łączy w sobie touchpada z pełnokolorowym ekranem dotykowym, aby zapewnić nową metodę interakcji za pośrednictwem zarówno aplikacji Windows oraz dedykowanych programów, tzw. aplikacji ScreenPad.

ZenBook Pro 14

Laptopy ZenBook Pro są napędzane procesorami Intel Core (w maks. konfiguracji) z maks. 16 GB RAM, kartami graficznymi NVIDIA klasy gamingowej, a także najszybszymi dyskami SSD PCIe 3.0 x4. Są to więc komputery zaprojektowane z myślą o bezwysiłkowym wykonywaniu nawet najbardziej wymagających zadań. Do bogatych opcji łączności należą m.in. Wi-Fi 802.11ac klasy gigabitowej, USB-C z technologią Thunderbolt 3, USB 3.1 Gen 1 Type-A, a także standardowe wyjście HDMI.

Komputery są także wyposażone w funkcję rozpoznawania twarzy oraz zintegrowaną obsługę systemu usług głosowych Amazon Alexa. Można teraz łatwo zalogować się do systemu używając do tego jedynie swojej twarzy i funkcji Windows Hello albo cieszyć się sterowaniem bez użycia rąk za pośrednictwem usługi rozpoznawania mowy Alexa (aktualnie brak wsparcia dla języka polskiego).

ScreenPad – coś nowego

ScreenPad jest kompatybilny ze standardem Windows Precision Touchpad (PTP) i dodaje do tego interaktywny 5,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości FHD, który umożliwia rewolucyjną nową metodę pracy z laptopem.

Według producenta, ScreenPad oferuje pomocne funkcje, które inteligentnie dostosowują się do zadań aktualnie wykonywanych przez użytkownika, co ułatwia i przyspiesza pracę oraz wielozadaniowość. Za tylko jednym naciśnięciem klawisza funkcyjnego F6 można przełączać ScreenPada między trybem ekranu dotykowego a trybem touchpada.

ScreenPad ASUS

ScreenPad może być wykorzystywany na kilka różnych sposobów. Dedykowane aplikacje ScreenPad działają wewnątrz ScreenPada, udostępniając użytkownikowi całą gamę różnych pożytecznych narzędzi, w tym kalkulator, odtwarzacz muzyki, klawiaturę numeryczną, ekran skrótów do uruchamiania aplikacji oraz funkcję ASUS Sync.

Ekran skrótów pozwala użytkownikom na otwieranie lub przełączanie między aplikacjami desktopowymi za pośrednictwem personalizowanych skrótów, a ASUS Sync zapewnia integrację ze smartfonami, na których uruchomiona jest ta aplikacja. Funkcja NumKey zamienia ScreenPada w poręczną klawiaturę numeryczną przydatną do wpisywania wielu danych. Tryb Screen Extender umożliwia wykorzystanie ScreenPada jako rozszerzenia głównego ekranu, co jeszcze bardziej udoskonala wielozadaniowość i zwiększa produktywność.

ScreenPad ASUS 1

Wybrane aplikacje desktopowe oferują jeszcze bliższą integrację ze ScreenPadem, z adaptacyjnymi menu i kontrolkami edycji na ekranie, które zmieniają się automatycznie w zależności od aplikacji i wykonywanego zadania. Aktualnie dostępne są programy Microsoft Word, Excel i PowerPoint, ale wiele innych popularnych aplikacji jest w przygotowaniu.

Inną ciekawą formą adaptacyjnej integracji ScreenPada jest skorzystanie z rozszerzeń przeglądarki, takich jak ScreenPad YouTube Player dla przeglądarki Chrome. W ten sposób sterowanie odtwarzaniem filmów w serwisie YouTube znajduje się bezpośrednio w zasięgu ręki użytkownika.

ZenBook Pro – dostępne warianty

ZenBook Pro 15 to pierwszy model z tej serii z rozwiązaniem ScreenPad (UX580), wyposażony w 15-calowy ekran 4K UHD zatwierdzony przez PANTONE, procesor Intel Core i9 (w maks. konfiguracji) oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.

ZenBook Pro 14 (UX480) z 14-calowym ekranem wejdzie do sprzedaży w dalszej części 2018 roku i będzie wyposażony w najnowszy procesor Intel Core i7 oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q.

Źródło: ASUS

Udostępnij

Mateusz PonikowskiWspółzałożyciel serwisu instalki.pl od ponad 18 lat aktywny w branży mediów technologicznych.