Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Microsoft publikuje wyniki finansowe. Postawienie na gry i sprzęty Surface się opłaciło!
Piątek, 27 Kwiecień 2018 11:17, Wpisany przez Aleksander Piskorz
YouTube padł ofiarą hakerów
Producent ma powody do zadowolenia.

Microsoft opublikował dziś wyniki finansowe, które mogą napawać optymizmem. Firma na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy osiągnęła przychód na poziomie 26,8 miliarda dolarów, a zysk netto wyniósł 7,4 miliarda dolarów. Cała sytuacja oznacza, iż gigant z Redmond w porównaniu do ubiegłego roku zarobił o 16% więcej pieniędzy, a sam przychód netto wzrósł o zawrotną ilość 35%. Co sprawiło, że w Ameryce mogą mieć powody do otworzenia szampana?

Przede wszystkim udane inwestycje w gaming oraz markę Surface. Microsoft posiada obecnie 135 milionów aktywnych użytkowników biznesowych usługi Office 365 – dla porównania, klienci indywidualni wykupili nieco ponad 30 milionów subskrypcji. Łączne przychody Microsoftu z usług chmurowych oraz serwerów wzrosły o 20 procent – tu także firma wychodzi na plus.

Poza rozwiązaniami dla przedsiębiorstw, Microsoft mocno skupia się na graczach oraz platformie Xbox. Firma pochwaliła się, iż obecnie z Xbox Live korzysta 59 milionów aktywnych użytkowników, a przychody z platformy gamingowej wzrosły o 24 procent. Niestety nie wiadomo, jak sprzedają się same konsole, tak więc dane, które najbardziej nas interesują... zostały utajnione. Plany w kontekście rozwoju Xboxa są jednak ambitne i można się spodziewać, że przychody oraz statystyki pozostaną na plusie jeszcze przez długi okres czasu.

microsoftwynikifinansowe2

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w kontekście wyników finansowych Microsoftu, to seria sprzętów Surface oraz sprzedaż systemu Windows. Ilość zakupionych licencji na Windows 10 Pro wzrosła o 11%, a portfolio sprzętowe Surface sprzedaje się nieźle. Co prawda producent nie wprowadził w tym roku żadnych nowych urządzeń z tej linii, jednak do końca grudnia pozostało jeszcze kilka solidnych miesięcy.

Jak widać Amerykanie wiedzą, gdzie szukać pieniędzy oraz co jest w stanie przynieść im zyski. Chmura, gry, Surface oraz Windows – to przyszłość, na której gigant będzie skupiał się przez najbliższe lata.

I bardzo dobrze.

Źródło: The Verge