Idą ważne zmiany w procesorach Intela. Co tym razem?

Aleksander PiskorzSkomentuj
Idą ważne zmiany w procesorach Intela. Co tym razem?
Intel poinformował o ciekawych planach, które związane są z procesorami oraz skanowaniem sprzętu w poszukiwaniu zagrożeń oraz złośliwego oprogramowania. Amerykańska firma przygotowuje się do wdrożenia technologii „Thread Detection Technology”, która będzie wykorzystywać do skanowania pamięci zintegrowany układ graficzny „niebieskich” w celu znalezienia odpowiednich plików czy skryptów. Pierwsze benchmarki wskazują na to, że przerzucenie tego typu zadań na układ graficzny pozwala zmniejszyć obciążenie procesora z 20 do… 2 procent!

Nowa technologia wykrywania zagrożeń ma być dostępna dla procesorów Intela z 6,7 oraz 8 generacji. Amerykanie wierzą, że dzięki nowym optymalizacjom komputery będą w stanie zareagować szybciej oraz działać dłużej na jednym ładowaniu – to oczywiście w przypadku notebooków.

Intel pracuje z Microsoftem nad tym, aby jak największa liczba osób otrzymała wspomniane zmiany. Na początku Thread Detection Technology będzie działać wraz z programem Windows Defender, czyli uniwersalnym antywirusem Microsoftu, a w późniejszym czasie opcja zostanie rozszerzona na kolejne programy firm trzecich.

Wprowadzenie nowego sposobu skanowania to kolejny krok Intela przed tym, aby uchronić się od wpadek takich, jak chociażby afera z lukami Spectre i Meltdown. Amerykanie zaprojektują wszystkie nowe układy w taki sposób, aby były one bezpieczne również sprzętowo.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na wdrożenie nowych funkcji bezpieczeństwa od Intela. Ciekawe, jak realnie przełożą się one na codzienne działanie komputera.

Źródło: The Verge

Udostępnij

Aleksander PiskorzDziennikarz technologiczny - od niemal dekady publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Autor newslettera tech-pigułka. Obecnie zajmuje się wszystkim co związane z szeroko pojętym contentem i content marketingiem Jako konsultant pomaga również budować marki osobiste i cyfrowe produkty w branży technologicznej. Entuzjasta sztucznej inteligencji. W trybie offline fan roweru szosowego, kawy specialty i dobrej czekolady.