Vernee Mix 2 czyli tani „bezramkowiec” z 6 GB RAM – pierwsze wrażenia

Mateusz PonikowskiSkomentuj
Vernee Mix 2 czyli tani „bezramkowiec” z 6 GB RAM – pierwsze wrażenia
{reklama-artykul}
Nie trzeba być ekspertem rynku smartfonów aby wiedzieć, że 2018 rok będzie należał do urządzeń “bezramkowych”. Mniej znani chińscy producenci prześcigają się tworzeniu klonów Mi Mix 2 od Xiaomi, a doskonałym tego przykładem jest Vernee Mix 2, który trafił w moje ręce.

Biorąc na tapetę urządzenia egzotycznych producentów punktem odniesienia jest oczywiście stosunek jakości do ceny. Decydując się na sprzęt “naśladujący” dużo droższe odpowiedniki trudno oczekiwać odwzorowania w skali 1:1.

Miałem okazję testować Xiaomi Mi Mix 2 i muszę przyznać, że Vernee MIX 2 na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie, a różnice wyłapiemy dopiero przy bliższym kontakcie.

Test Vernee Mix 2 już dostępny, zapraszamy:
Vernee MIX 2 – test chińskiego bezramkowca

Vernee Mix 2 3

Smartfon opiera jest na metalowej, matowej ramce i nie dostrzegłem większych niedociągnięć jeżeli chodzi o spasowanie elementów. Pod naciskiem palców obudowa nie trzeszczy, przyciski regulacji głośności są sztywne, niewielki luz czuć za to na szufladzie na karty SIM.

Na górnej krawędzi umieszczono złącze słuchawkowe 3.5 mm, prawą krawędź zajmuje przycisk wybudzania oraz regulacji głośności, po przeciwnej stronie znajdziemy wspomnianą już szufladę. Na dole tradycyjnie umieszczono głośnik oraz port Micro USB.

Vernee Mix 2 1

Front podobnie jak w Mi Mix 2 zajmuje ekran o proporcjach 18:9 z wąskimi ramkami z wyjątkiem tej dolnej, która jest zdecydowanie szersza. Tam też umieszczono kamerę do selfie i aby złapać naturalnie wyglądający kadr trzeba trzymać telefon do góry nogami.

Vernee Mix 2 12

Tylny panel pokryto szkłem, a w miejscu gdzie ląduje palec wskazujący znajduje się czytnik linii papilarnych. Nieco wyżej znajdziemy aparat oraz diodę doświetlającą LED.

Jakość wykonania jak na telefon za około 200 dolarów jest bardzo dobra. Na minus mogę zaliczyć sporą wagę (telefon waży około 205 gramów) oraz obudowę, która nadmiernie zbiera odciski palców, które dodatkowo trudno usunąć.

Vernee Mix 2 2

Ekran, który jest kluczowym “ficzerem” omawianego modelu robi naprawdę dobre wrażenie. Kolory są dobrze odwzorowane i naturalne, można narzekać na kąty widzenia ale i tak jest nieźle. Zastosowana rozdzielczość 2160×1080 pikseli sprawia, że przy 6-calowym panelu ostrość wyświetlanego obrazu jest zadowalająca.

Patrząc na suche dane można stwierdzić, że produkt Vernee niewiele odstaje od flagowców. Na pokładzie znajdziemy aż 6 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci masowej czy dwuzakresowe Wi-Fi. Nieco słabiej wypada procesor ale w tej cenie nie można spodziewać się cudów. Producent postawił na układ MediaTek Helio P25 czyli chip wyposażony w cztery rdzenie Cortex-A53 (2,5 GHz) i cztery Cortex-A53 (1,6 GHz). Za obsługę grafiki odpowiada ARM Mali-T880 MP2 o taktowaniu 900 MHz.

Vernee Mix 2 9

Oczywiście nie miałem jeszcze czasu dogłębnie sprawdzić wydajności Vernee Mix 2, mogę za to powiedzieć, że fabryczny Android 7.0 działa naprawdę szybko ale zdarzają się niekontrolowane restarty aplikacji czy spowolnienia przy wielozadaniowości co nie powinno mieć miejsca przy tak mocnej specyfikacji. To stosunkowo świeży model więc błędy producent może wyeliminować poprzez aktualizacje. 

System (VOS) nie jest przekombinowany i przeładowany bowiem mamy do czynienia z niemal czystym Androidem. Można korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie na podzielonym ekranie, a aplikacje takie jak YouTube skalują obraz do formatu 18:9 więc oglądanie filmów to czysta przyjemność (gdyby nie kiepski głośnik).

Vernee Mix 2 5

Czytnik linii papilarnych jest celny i prawie nigdy się nie myli ale do tego zdążyły nas już przyzwyczaić nawet tańsze smartfony. Dobrze wypada również reakcja wyświetlacza na dotyk.

Podwójny aparat fotograficzny 13MP/5MP w teorii brzmi nieźle ale pierwsze zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości – to nie jest flagowy smartfon. Również przednia kamerka nie imponuje ale o tym napiszę więcej w pełnej recenzji.

Vernee Mix 2 7

Sprawdzę również jak wypada czas pracy na jednym ładowaniu, bateria o pojemności 4200mAh nie powinna zawieść.

Podsumowując, Vernee MIX 2 zapowiada się na rozsądny produktów wśród budżetowych chińskich smartfonów. Za ułamek ceny flagowca dostajemy naprawdę dobry ekran, niezłą jakość wykonania, mocne podzespoły i szybki system Android bez zbędnych dodatków.

Z końcową oceną poczekam jednak kilka tygodni, a szczegóły znajdziecie w recenzji.

Vernee MIX 2 w wersji z 6 GB RAM dostępny jest aktualnie w sklepie GearBest za około 729 zł (199 dolarów). Dostępna jest też tańsza wersja z 4 GB RAM, którą wyceniono na 160 dolarów czyli około 590 zł.

Zapowiadany test został już opublikowany – zapraszamy!
Vernee MIX 2 – test chińskiego bezramkowca

Udostępnij

Mateusz PonikowskiWspółzałożyciel serwisu instalki.pl od ponad 18 lat aktywny w branży mediów technologicznych.