Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Są pierwsze problemy po instalacji Fall Creators Update
Środa, 18 Październik 2017 11:13, Wpisany przez Wojtek Onyśków
fall creators update problem
Problemy z Menu Start.

Wczoraj Microsoft udostępnił najnowszą aktualizację systemu Windows 10, nazwaną jako Fall Creators Update. Pierwsze osoby zainstalowały już uaktualnienie. Część z nich skarży się na problemy.

Najwięcej osób zauważa niepoprawne działanie Menu Start. Użytkownicy skarżą się na brak możliwości wykonywania podstawowych czynności, takich jak przypinanie i odpinanie aplikacji.

Są też znacznie bardziej skomplikowane awarie. W przypadku użytkownika net4u z forum Microsoftu z Menu Start całkowicie zniknęła część aplikacji. Jak jednak wyjaśnia, są one dostępne w systemie i można je uruchomić inną metodą – np. wyszukując je w sklepie z aplikacjami.

Obecnie nie wiadomo, co może być dokładną przyczyną problemu. Microsoft nie ustosunkował się jeszcze do sytuacji, jednak z pewnością bada usterkę.

Aktualizacja Fall Creators Update jest udostępniana stopniowo. W pierwszej kolejności otrzymują ją osoby, których urządzenia są w pełni kompatybilne. Istnieje też możliwość wymuszenia instalacji, co może jednak prowadzić do nieoczekiwanych błędów.

Źródło: Softpedia