Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Kolejny gwóźdź do trumny Windows 10 Mobile - to koniec HP Elite X3
Poniedziałek, 25 Wrzesień 2017 21:23, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
gsm
Ostatnie podrygi OS-a?

Wygląda na to, że nie tylko Microsoft nie wierzy już w podbój rynku mobilnego z Windows 10 Mobile - białą flagę wywiesza także HP, który zdejmuje z rynku jeden z ostatnich smartfonów z tym systemem.

Wedle najnowszych informacji HP Elite x3 zostanie wycofany ze sprzedaży od 1 listopada, natomiast 12 miesięcy później zostanie zakończony proces wsparcia dla tego modelu. Oczywiście daleki jestem od stwierdzenia, że smartfon HP był rewelacyjnym modelem - Elite x3 tak naprawdę chyba nigdy nie przyjął się na rynku i był raczej mocno przekombinowanym sprzętem.

HP-Elite-x3-Handy 2

Był to bowiem sprzęt wyposażony w specjalną stację dokującą, który pozwalał na przeobrażenie tego sprzętu w komputer z możliwością skorzystania z Windows Continuum. Wycena tego sprzętu okazywała się jednak na tyle wysoka, że inwestycja w niego nie dla każdej osoby okazywała się sensowna.

Wycofanie ze sprzedaży HP Elite x3 to raczej bardziej symboliczna kwestia - kolejny sprzęt z Windows 10 Mobile wylatuje bowiem z rynku, co tylko pokazuje, że Windows 10 Mobile to system bez przyszłości.

źródło: gsmarena