Instalki.pl » Aktualności » Hardware » AI Speaker – inteligentny głośnik, z którym porozmawiasz po polsku
Wtorek, 29 Sierpień 2017 09:07, Wpisany przez Wojtek Onyśków
ai speaker
Projekt polskiego zespołu.

AI Speaker to projekt polskiego zespołu, który ma być odpowiedzią na inteligentne głośniki od Google i Amazonu. Pod jednym względem już teraz można powiedzieć, że będzie on lepszy. Urządzenie przemówi w języku polskim.

Twórcy wyróżniają trzy cechy, pod względem których ich produkt będzie się wyróżniać na tle konkurencji. Pierwszą jest już wspomniana obsługa języka polskiego. Drugą natomiast dbałość o prywatność użytkownika. Głośnik nie będzie ciągle nasłuchiwać otoczenia, a komendy zrozumie wyłącznie po aktywacji mikrofonu. Nie będzie też sprzedawania danych o klientach i serwowania reklam. Trzecia cecha to możliwość współdzielenia treści audio z bliskimi.

Soundbar lub głośniki

AI Speaker zostanie zamknięty w litym kawałku drewna świerkowego. Będzie go można używać w dwóch wariantach – jako soundbar (po złączeniu dwóch głośników) lub jako dwa oddzielne monitory.

ai speakerAI Speaker

Odpowiednią jakość dźwięku zapewnią dwa 3,5-calowe, pełnozakresowe głośniki, pasywne membrany oraz 20-watowy wzmacniacz.

AI Speaker będzie można obsługiwać za pomocą głosu, wydając mu komendy po polsku. Głośnik połączy się z Wi-Fi. Będzie także wyposażony w Bluetooth i USB do podłączenia urządzeń peryferyjnych.

Do tego wyjście optyczne dla amplitunera, wyjście audio jack na słuchawki, a nawet HDMI, dzięki czemu sprzęt podłączymy do telewizora lub monitora.

AI Speaker umożliwi odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych, słuchanie radia czy chociażby podcastów. Będzie kompatybilny z takimi usługami, jak SoundCloud, Spotify, Google Music, Dirble, TuneIn, YouTube, Beets czy Banshee.

ai speakerAI Speaker

Pod względem czysto technicznym mamy do czynienia z 4-rdzeniowym procesorem ARM Cortex-A7, układem graficznym Mali 400 MP2 oraz 8 GB pamięci wewnętrznej eMMC.

Do końca roku uruchomiona ma zostać kampania na Kickstarterze, gdzie będzie można wesprzeć projekt i zakupić głośnik.

Źródło: AI Speaker