Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Znamy specyfikację nowego Xboxa "Project Scorpio". Konsola Microsoftu mocniejsza od PlayStation 4 Pro
Czwartek, 06 Kwiecień 2017 18:33, Wpisany przez Aleksander Piskorz
controller-pad-afternoon-xbox 1
Wiemy już nieco więcej przed oficjalną premierą.

Project Scorpio, który związany jest z konsolą Xbox to rzecz, która od dawna utrzymywana jest w tajemnicy. Inżynierowie Digital Foundry otrzymali jednak do testów jednostki, które trafią później do użytkowników. Czego możemy się spodziewać?

Układem, który będzie napędzał nową konsolę Microsoftu jest procesor AMD z ośmioma zmodyfikowanymi rdzeniami Jaguar. Każdy z nich posiada 4 MB pamięci L2 oraz taktuje z prędkością maksymalną na poziomie 2,3 Ghz. Karta graficzna jest w stanie działać z szybkością na poziomie 1172 mHz. Od początku, Project Scorpio będzie posiadać 12GB RAM'u GDDR5 oraz dysk 2,5 cala o wielkości 1 terabajta. Konsola ma być także kompatybilna z nośnikami typu 4K UHD Blu-ray.Ciężko stwierdzić, czy Project Scorpio to faktycznie reprezentant wagi ciężkiej od Microsoftu, jednak specyfikacja nowej konsoli zapowiada się nieźle. Na papierze, w pojedynku z urządzeniem od Sony, amerykańska firma tym razem jest górą - oczywiście wszystkiego dowiemy się jednak po pierwszych testach.

Forza Motorsport

Forza Motorsport zadziała na Project Scorpio w rozdzielczości 4K przy 60fps


Czekacie na nowego Xboxa czy też wolicie stare, dobre PlayStation?

Źródło: YouTube