Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Project Scorpio zaoferuje lepszą grafikę także w rozdzielczości 1080p
Piątek, 10 Marzec 2017 12:31, Wpisany przez Wojtek Onyśków
project scorpio
Konsola przydatna nie tylko dla posiadaczy telewizorów 4K.

Project Scorpio to najnowsza konsola Microsoftu, która ma zadebiutować w okolicach tegorocznych świąt. Sprzęt ma być kompatybilny ze wszystkimi grami z Xbox One i ma zaoferować płynną rozgrywkę w rozdzielczości 4K.

Czy zatem urządzenie będzie przeznaczone wyłącznie dla posiadaczy telewizorów 4K? Windows Central podaje, powołując się na własne źródła, że Scorpio zaoferuje też usprawnione tryby dla 1080p.

Gry, które będą przygotowane z myślą o rozdzielczości 4K, zaoferują usprawnioną grafikę w 1080p. Dzięki większej mocy obliczeniowej pojawi się między innymi lepszy anti-aliasing, czyli wygładzanie krawędzi. Potencjał konsoli zostanie także spożytkowany do generowania bardziej naturalnych cieni.

Aby jednak skorzystać z pełni możliwości Scorpio, wymagany będzie ekran 4K. Windows Central podaje, że konsola zaoferuje odtwarzacz 4K Blu-ray i złącze HDMI 2.0a, wspierające technologie Wide Color Gamut i HDR.

Warto dodać, że Scorpio pojawił się już w oficjalnym sklepie Microsoftu. Firma nie zdradziła jednak zbyt wielu szczegółów na jego temat. Wiemy jedynie, że konsola zaoferuje moc obliczeniową na poziomie 6 teraflopów, pozwalającą na rozgrywkę w 4K i wirtualnej rzeczywistości.

Jest też potwierdzenie, że urządzenie będzie kompatybilne z grami i akcesoriami Xbox One. Sprzęt zadebiutuje w okresie świątecznym. Nieznana jest cena ani dokładna specyfikacja.

Źródło: Windows Central