Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Microsoft podaje pełne wymagania dla Windows 10 VR
Czwartek, 08 Grudzień 2016 10:35, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10 vr 1
Wystarczy Intel HD Graphics.

Microsoft już kilka tygodni temu podał minimalne wymagania dla gogli VR współpracujących z Windows 10. Dane były jednak mocno ograniczone, dlatego też gigant z Redmond postanowił ujawnić dokładną specyfikację.

Ta nie jest zbyt wygórowana. Wystarczy nam procesor Intel Core i5 (szóstej lub siódmej generacji), zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 620 (kompatybilna z DirectX 12) i 8 GB pamięci RAM.

Do tego przynajmniej 100 GB miejsca na dysku. Microsoft sugeruje użycie SSD, choć HDD też się nada. W kwestii podłączenia wymagany jest port HDMI 1.4, HDMI 2.0 lub DisplayPort 1.3. Do tego USB 3.0 Type-A lub USB 3.1 Type-C. Przyda się też Bluetooth w przypadku chęci podłączenia akcesoriów.

Gogle VR przygotowane z myślą o Windows 10 to projekt, który łączy w sobie wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Urządzenia nie zaoferują takich wrażeń, jak np. Oculus Rift, jednak będą znacznie tańsze. Ich cena rozpoczyna się od 300 dolarów. Nad swoimi rozwiązaniami pracuje między innymi HP, Asus, Dell, Lenovo i Acer.

Źródło: Neowin