Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Xbox One ponownie z lepszą sprzedażą od PlayStation 4
Niedziela, 11 Wrzesień 2016 12:28, Wpisany przez Wojtek Onyśków
xbox one ps4
Microsoft na chwilowym prowadzeniu.

Od momentu premiery obecnej generacji konsol minęło już sporo czasu. Przez większość miesięcy to produkt Sony mógł się pochwalić lepszą sprzedażą. Właśnie coś się w tej materii zmieniło.

W sierpniu konsola Xbox One sprzedawała się lepiej, niż PlayStation 4. To efekt wydania Xbox One S. Na niektórych rynkach dostępny jest model 2 TB. Wersja slim obsługuje ponadto tryb HDR i umożliwia odtwarzanie filmów w rozdzielczości 4K, nawet z płyt Blu-ray, czego nie można powiedzieć o zaprezentowanym w ubiegłym tygodniu PlayStation 4 Pro.

Premiera nowej wersji konsoli sprawiła, że więcej osób zwróciło uwagę na Xbox One. Dzięki temu już drugi miesiąc z rzędu produkt Microsoftu sprzedaje się lepiej, niż Sony. Warto jednak nadmienić, że dane dotyczą amerykańskiego rynku.

Microsoft niestety nie pochwalił się, ile urządzeń udało się w ubiegłym miesiącu sprzedać. Wiemy jedynie, że było ich więcej, niż w przypadku PlayStation 4.

Najbliższe miesiące mogą jednak przynieść zmiany. Na rynku zadebiutuje bowiem zarówno PlayStation 4 Slim, jak i usprawnione PlayStation 4 Pro. To powinno wzbudzić większe zainteresowanie produktami Sony.

Źródło: Engadget