Instalki.pl » Aktualności » Hardware » PlayStation 4 Pro oficjalnie zapowiedziane. Znamy cenę i datę premiery
Czwartek, 08 Wrzesień 2016 08:07, Wpisany przez Wojtek Onyśków
playstation 4 pro
Dwa razy większa moc i rozdzielczość 4K.

Podczas wczorajszej konferencji Sony zgodnie z oczekiwaniami zapowiedziało konsolę PlayStation 4 Pro. Poznaliśmy szczegóły na temat urządzenia.

Usprawniony model ma oferować podwójną moc obliczeniową w przypadku układu graficznego. Takie rozwiązanie pozwoli na uruchamianie gier w rozdzielczości 4K, co zresztą zostało zaprezentowane podczas konferencji. Możliwy będzie również streaming wideo w takiej rozdzielczości, np. za pośrednictwem Netflixa, choć w urządzeniu zabraknie napędu Ultra HD Blu-Ray.

Sprzęt otrzyma również wsparcie dla technologii HDR, co umożliwi wyświetlanie nieco bardziej naturalnych kolorów w przypadku kompatybilnych telewizorów. Warto dodać, że obecne wersje konsoli otrzymają tę funkcję w ramach aktualizacji.


Poprawa rozdzielczości to jednak nie wszystko. Osoby nie posiadające telewizora 4K skorzystają z większej szczegółowości grafiki i dodatkowych efektów w rozdzielczości Full HD.

Wszystkie nowe gry z PlayStation 4 będą także działać na PlayStation 4 Pro. W przypadku starszych tytułów deweloperzy muszą wydać odpowiednią aktualizację.

PlayStation 4 Pro z dyskiem 1 TB zadebiutuje na rynku 10 listopada bieżącego roku. Sugerowana cena została ustalona na poziomie 399 euro, czyli około 1720 złotych. Polska cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: Sony