Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Microsoft już oficjalnie prezentuje Xbox One S
Wtorek, 14 Czerwiec 2016 08:38, Wpisany przez Wojtek Onyśków
xbox one s
Mniejsza wersja konsoli.

Microsoft podczas swojej konferencji na targach E3 zaprezentował konsolę Xbox One S, potwierdzając wcześniejsze plotki. To mniejsza wersja urządzenia, która będzie kompatybilna z Xbox One.

Konsola jest o 40% mniejsza od podstawowego modelu. Konstrukcja pozwala na stawianie sprzętu w pozycji pionowej, jak i poziomej, co nie było możliwe w przypadku standardowej edycji. Ponadto zasilacz będzie zintegrowany z obudową.

Konsola nie zaoferuje dodatkowej mocy obliczeniowej w grach, jednak otrzyma wsparcie dla technologii HDR. Zrobią z niej użytek przede wszystkim posiadacze nowych telewizorów.

xbox one s kontrolerUlepszony kontroler Xbox One

Urządzenie będzie także w stanie odtwarzać materiały wideo w rozdzielczości 4K. Odświeżony został też kontroler, który będzie można zakupić w zestawie, jak i osobno. Obudowa jest nieco smuklejsza, a uchwyty teksturowane, dzięki czemu lepiej trzymają się ręki. Gamepad otrzymał również dodatkowy moduł Bluetooth. Sprzęt podłączymy zatem do komputerów i tabletów działających w oparciu o Windows 10.


Xbox One S będzie dostępny w trzech wersjach. Za model z dyskiem 500 GB Microsoft życzy sobie 299 dolarów, za wersję 1 TB - 349 dolarów, natomiast edycja z 2 TB to koszt 399 dolarów. Premiera nastąpi 31 sierpnia.

Obecnie nieznane są polskie ceny oraz ewentualna data premiery.

Źródło: Microsoft