Dzięki Luma konfiguracja i używanie Wi-Fi będzie proste jak zabawa w piaskowicy?

Andrzej SitekSkomentuj
Dzięki Luma konfiguracja i używanie Wi-Fi będzie proste jak zabawa w piaskowicy?
Konfiguracja Wi-Fi jest zazwyczaj niezwykle prosta. Potem jeszcze trzeba znaleźć odpowiednie miejsce w domu dla urządzenia, a jeśli są problemy, zatrudnić ekspertów, którzy poszukają martwych punktów oraz zespół IT zajmujący się zarządzeniem bezpieczeństwem i QoS. To już prawie wszystko…

Na koniec, kiedy już siedzisz w rattanowym fotelu, w ulubionym miejscu przy oknie, odkrywasz, że nie możesz odpalić You Tube, ani właściwie nic zrobić w sieci.


Podobno lekarstwem na powyższy horror jest stworzone przez dr Paula Judge i Mike’a Van Bruinisse urządzenie o nazwie Luma. Ten niewielki, mały hotspot Wi-Fi łączy się korzystając z nowatorskiej metody bazującej na dźwięku przestrzennym, co umożliwia usunięcie martwych punktów.

Wi-Fi Luma tworzy sieć mesh tak jak w dużych przedsiębiorstwach. Mesh jest strukturą, która wykorzystuje jedno lub więcej połączeń w celu stworzenia pełnej lub częściowej topologii sieci kratowej. W topologii pełnej kraty każdy węzeł jest przyłączony do pozostałych bezpośrednio. Sieć mesh jest wydajna i niezawodna.

Luma posiada funkcję kontroli rodzicielskiej, dzięki czemu można wyłączać niektóre urządzenia o określonych godzinach. Produkt zapewnia wysokie bezpieczeństwo oraz jest szybki (pełny pakiet prędkości). W tym małym pudełku znajduje się więc obsługa sieci mesh, filtrowanie treści, zarządzeni urządzeniami mobilnymi i pakiet funkcji bezpieczeństwa.

Każde urządzenie komunikuje się z aplikacją poprzez Bluetooth i pomaga znaleźć najlepsze miejsce w domu, gdzie należy je umieścić. W obrębie sieci odbywa sie płynna komunikacja. Jeśli pojawią się zakłócenia, spowoduje to automatyczne dostrojenie wszystkich urządzeń, aby zoptymalizować wydajność.

Aktualna cena, w przedsprzedaży, wynosi 99 dolarów. Za trzy urządzenia trzeba zapłacić 249 dolarów. Produkt będzie wysyłany do odbiorców na początku 2016 roku. Obecne ceny są o 50 % niższe niż po premierze. Luma to podobno świetne rozwiązanie w domach, gdzie jest wieczny problem z Wi-Fi.

Źródło: techcrunch

Udostępnij

Andrzej Sitek