Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Obniżka cen PlayStation 4 w Europie już za 2 dni?
Poniedziałek, 19 Październik 2015 13:57, Wpisany przez Wojtek Onyśków
playstation 4
Wiemy, ile najnowsza konsola Sony będzie kosztować po obniżce.

Sony obniżyło już ceny swojej konsoli PlayStation 4 na terenie Japonii, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Na promocję czekają także europejscy gracze.

Portal AllGamesBeta podaje na swoim Twitterze, że obniżka cen w Europie nastąpi już 21 października, czyli za dwa dni. Wynika tak z oferty jednego z europejskich sklepów, który przygotował już z tej okazji odpowiednie materiały marketingowe. Dowiadujemy się z nich, że konsola zostanie przeceniona o 50 euro.

Choć cena w niektórych sklepach będzie obowiązywać już za dwa dni, oficjalna informacja o obniżkach zostanie podana dopiero podczas targów Paris Games Week, które rozpoczną się 28 października. Czyżby zatem szef Xboxa miał rację, zwiastując obniżkę cen PlayStation 4 właśnie na tej imprezie?

Jak zatem będą się prezentować ceny po obniżce? Za standardowy model PlayStation 4 z dyskiem 512 GB przyjdzie nam zapłacić 349 euro. Wersja z dyskiem 1 TB i grą Assassin's Creed Syndicate w jednym ze sklepów została natomiast wyceniona na 399 euro.

W popularnych polskich sklepach PS4 można obecnie kupić za około 1600-1700 złotych. Po obniżce ceny mogłyby się zatem plasować na poziomie 1400-1500 złotych, choć nic oczywiście nie jest oficjalnie potwierdzone.

Źródło: AGB