Instalki.pl » Aktualności » Hardware » W Warszawie drony będą dostarczać pizzę?
Piątek, 18 Wrzesień 2015 08:14, Wpisany przez Andrzej Sitek
pizza dron 1
Test został przeprowadzony za pomocą sześciowirnikowego drona o masie pięciu kilogramów, w tym dwukilogramowej paczki z posiłkiem. Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający PizzaPortal.pl twierdzi, że istnieje spory potencjał tej usługi, chociaż na razie w ściśle określonych warunkach.

PizzaPortal.pl, o którym pisaliśmy w zeszłym roku w odniesieniu do wielkiej fuzji na rynku polskich serwisów oferujących zamawianie online, wykonał praktyczne testy, mające sprawdzić możliwości usługi dostarczenia zamówienia za pomocą drona.

pizza dron 2Urządzenie wystartowało z okolicy mostu średnicowego i wylądowało przy przed lokalem Temat Rzeka znajdującym się przy Moście Poniatowskiego. Trasa przelotu nie była więc długa, wynosiła zaledwie około 500 metrów.

Według Lecha Kaniuka, kwestia szybkości dostarczenia zamówionego jedzenia jest dla klientów jednym z najważniejszych parametrów. Drony umożliwiłyby bardzo szybkie, sprawne i bezproblemowe dostarczanie pizzy i kanapek, chociaż oczywiście należałoby dopracować jeszcze wiele kwestii formalnych.

Drony w stolicy pojawiają się co raz częściej. Niedawno zostały użyte jako latające nośniki treści reklamowych przez firmę Organizu.je. Dostarczanie jedzenia to jednak nowość. Droga od testów do uruchomienia tej specyficznej usługi jest jednak długa, przynajmniej jeśli chodzi o masową skalę.

Źródło/Zdjęcia: materiały prasowe (Marek Darnikowski)