Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Xbox One będzie obsługiwać klawiaturę i myszkę
Czwartek, 23 Lipiec 2015 08:50, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Xbox One

Xbox One otrzymał w ostatnim czasie sporo nowych funkcji. Mowa tu między innymi o wstecznej kompatybilności oraz możliwości streamowania obrazu na urządzenie z Windows 10. Już niedługo pojawi się natomiast pełna obsługa klawiatury i myszki.

Informację tę przekazał Phil Spencer z Microsoftu za pośrednictwem Twittera w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników. Głowa sekcji Xboxa przyznaje, że jego zespół pracuje nad integracją klawiatury i myszki w Xbox One i już niedługo obsługa tych peryferiów powinna być możliwa.

Xbox One otrzyma zatem kolejny element, który zbliży konsolę do klasycznego komputera. Urządzenie działa bowiem na zmodyfikowanej wersji Windowsa, o czym Microsoft wielokrotnie przypominał.

Cała rozmowa na Twitterze rozpoczęła się od pomysłu jednego z użytkowników, który stwierdził, że fajnie byłoby streamować obraz z Windowsa bezpośrednio na konsolę. Byłaby to odwrotność tego, co ostatnio otrzymali posiadacze Xboxa. Phil Spencer co prawda polubił tę ideę, ale stwierdził, że obecnie nie ma czegoś takiego w planach. Przy okazji podzielił się informacją o klawiaturze i myszce.

Źródło: Neowin