Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Microsoft potwierdził wsteczną kompatybilność w Xbox One! (wideo)
Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015 19:36, Wpisany przez Łukasz Bernacki

 Microsoft potwierdził wsteczną kompatybilność

Odbywające się właśnie targi E3 koncentrują się przede wszystkim na premierach nadchodzących gier. A co powiedzielibyście na możliwość uruchomienia tytułów poprzedniej generacji na nowych konsolach? W dobie pojawiających się masowo remasterów raczej nikt nie spodziewał się takiego posunięcia. Microsoft zaskoczył dziś jednak zgromadzonych informacją o wstecznej kompatybilności, która już wkrótce zadebiutuje na konsoli Xbox One!

Warto przypomnieć, że już w poprzedniej generacji Sony zdecydowało się na wsteczną kompatybilność w przypadku gier na PS2. Ostatecznie tylko pierwsze modele PlayStation 3 były wyposażone w taką funkcję, po czym pomysł porzucono. Firma z Redmond upatruje tu jednak swoją szansę. W trakcie odbywających się targów E3 pokazano m.in. w akcji Mass Effect z Xboxa 360, który radzi sobie na nowej konsoli bez zarzutu. Jak w praktyce będzie wyglądała wsteczna kompatybilność?


Obecnie testy nowej funkcji dostępne są dla członków programu Preview. Dotychczas zakupione gry z konsoli Xbox 360 można uruchamiać na Xbox One bez dodatkowych opłat – po prostu wsadzając płytę do czytnika, a następnie pobierając pakiet plików, umożliwiający uruchomienie starszego tytułu. Kompatybilność będzie szeroko dostępna pod koniec roku, a dokładnie przed okresem świątecznym. Co sądzicie o pomyśle Microsoftu?

Źródło: GamesHQMedia – YouTube