Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Samsung zaprezentował 55-calowy przezroczysty telewizor
Czwartek, 11 Czerwiec 2015 10:28, Wpisany przez Wojtek Onyśków
samsung-transparent-display
Przezroczyste ekrany telewizorów kojarzą się nam głównie z futurystyczną technologią obecną w filmach i grach science fiction. Nic jednak bardziej mylnego. Samsung zaprezentował właśnie takie rozwiązanie. 55-calowy telewizor wyświetla obraz, który jest w pewnym stopniu przezroczysty. Pojawił się również wyświetlacz pełniący funkcję lustra.

Samsung Transparent Display, czyli przezroczysty wyświetlacz telewizora działa w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) i oferuje kontrolę za pomocą sugestywnych gestów, jak również komend głosowych. Urządzenie zostało ponadto wyposażone w kamerkę 3D Intel RealSense, która potrafi rozpoznawać głębię pomieszczenia i dokładnie lokalizować ludzi - podobnie jak Kinect w konsoli Xbox.

Takie podejście do tematu telewizora otwiera przed Samsungiem nowe możliwości. Urządzenie nie jest oczywiście zaprojektowane z myślą o użytkowniku domowym. W salonie przezroczysty wyświetlacz nie miałby zbyt dużego zastosowania. Dzięki integracji z RealSense Samsung Transparent Display może jednak posłużyć w sektorze biznesowym, jako np. nowa forma prezentowania spersonalizowanych reklam czy prowadzenia zaawansowanych prezentacji.

Samsung zaprezentował również drugie rozwiązanie. Telewizor bazuje na tej samej technologii, co wymieniony powyżej, jednak zamiast przezroczystego ekranu oferuje... lustrzane odbicie. Użytkownik oprócz wyświetlanych treści będzie także widział własne odbicie. W tym przypadku marketingowe zastosowanie urządzenia jest oczywiste. W połączeniu z kamerką Intel RealSense wyświetlacz może np. służyć jako wirtualna przymierzalnia, nakładając na nasze odbicie różne ciuchy.

samsung-mirror-displayTelewizor z lustrzanym odbiciem

Cena zaprezentowanych telewizorów nie jest jeszcze znana. Można się jednak domyślać, że dla zwykłego użytkownika będzie zaporowa.

Źródło: Neowin