Instalki.pl » Aktualności » Hardware » LG też ma swoje gogle wirtualnej rzeczywistości!
Wtorek, 10 Luty 2015 15:21, Wpisany przez Wojtek Onyśków
lg google vr
Firma LG we współpracy z Google stworzyła okulary wirtualnej rzeczywistości, które podobnie jak konstrukcja Samsunga, działają w połączeniu ze smartfonem. Zestaw współpracuje z Google Cardboard, co oznacza, że jest kompatybilny z dedykowanymi aplikacjami ze sklepu Google Play.

Gogle VR dla LG G3 działają na takiej samej zasadzie, jak zestaw od Samsunga. Urządzenie wykorzystuje pełne możliwości sprzętowe smartfona LG G3, przez co całość jest lżejsza i wygodniejsza niż klasyczne okulary VR. Dzięki wykorzystaniu LG G3 okulary oferują także ostry obraz w rozdzielczości Quad HD.

Konstrukcja gogli została specjalnie dopasowana do LG G3, dzięki czemu użytkownicy wykorzystają przyciski regulacji głośności znajdujące się z tyłu smartfona. Z zestawem kompatybilne są także słuchawki Bluetooth - np. LG Tone Infinim.

Całość została oparta na Google Cardboard, czyli projekcie, który został udostępniony w internecie, aby każdy mógł go sobie wykonać sam. Okulary działają od razu po włożeniu w nie smartfona i nie wymagają dodatkowej kalibracji.

lg google vr 1 Gogle VR dla LG G3

Promocja zestawu ruszy już w tym miesiącu. Nabywcy okularów będą mogli bezpłatnie pobrać specjalną grę Robobliteration, która wykorzystuje możliwości wirtualnej rzeczywistości. Sugerowana cena gogli nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: LG