Instalki.pl » Aktualności » Hardware » HoloLens będzie wspierać PC i Xbox One?
Poniedziałek, 26 Styczeń 2015 15:11, Wpisany przez Wojtek Onyśków
hololens470
Podczas swojej konferencji Microsoft zaprezentował nie tylko Windows 10, ale również HoloLens - okulary, które mają rozpowszechnić technologię hologramów. Urządzenie będzie w pełni samodzielne, jednak gigant z Redmond nie wyklucza wsparcia dla Xbox One i PC.

W jednym z wywiadów Phil Spencer - szef sekcji Xboxa w Microsofcie, przyznał, że HoloLens to całkowicie autonomiczny produkt. Okulary do poprawnego działania nie będą zatem wymagać zewnętrznych urządzeń.

Jednocześnie Spencer nadmienił, że Microsoft rozważa kilka dodatkowych scenariuszów. Jednym słowem - wsparcie dla gier na PC i Xbox One nie jest wykluczone. HoloLens mogłoby między innymi służyć jako ekran konsoli. Rozgrywka byłaby wtedy wyświetlana bezpośrednio na okularach.

Phil Spencer nie wyklucza takiej możliwości, jednak jednocześnie podkreśla, że Microsoft w pierwszej kolejności chce się skupić na HoloLens w formie samodzielnego urządzenia. „Jeżeli na tym gruncie uda się odnieść sukces, będziemy myśleć nad dodatkowymi funkcjami” - dodaje.

Źródło: Ubergizmo