Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Nowy procesor od AMD dla Xbox One Slim
Sobota, 01 Listopad 2014 20:19, Wpisany przez Maciej Dobrowolski

Android 5 Lollipop

Okazuje się, że Microsoft postanowił zmniejszyć nieco rozmiary Xbox One i wydać wersję Slim. Aby było to możliwe przy współpracy z AMD rozpoczęło się projektowanie nowego chipsetu konsoli w technologii 20-nanometrowej.

Dotychczas Xbox One, jak również jego główny rywal PlayStation 4, wykorzystywały układy 28 nm. Mniejszy rozmiar chipu ma pozwolić na zaprojektowanie mniejszej wersji konsoli. Oprócz oczywistych korzyści wynikających z niewielkich rozmiarów mają zostać rozwiązane inne problemy. Jak twierdzą przedstawiciele Microsoftu, Xbox One Slim będzie potrzebował mniej wydajnego systemu chłodzenia, dzięki czemu urządzenie pracować będzie zdecydowanie ciszej.

Czy nowa wersja procesora przełoży się na większą wydajność? Niestety, ale w tej materii wygląda na to, że nic się nie zmieni. Istnieje jednak pewne prawdopodobieństwo, iż mniejszy rozmiar konsoli może się przełożyć na jej niższą cenę. Jak będzie w rzeczywistości, to się jednak dopiero okaże. Tym niemniej, czekamy teraz na ruch ze strony Sony.

Źródło: Uk.ign.com