Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Sony nokautuje Microsoft sprzedażą konsol
Piątek, 01 Sierpień 2014 08:50, Wpisany przez Wojtek Onyśków
PS4 vs Xbox One
Sony udostępniło w dniu wczorajszym wyniki finansowe za ostatni kwartał i podzieliło się z nami informacją, ile konsol spod znaku PlayStation zostało sprzedanych. Jeżeli porównamy te dane do wyników Microsoftu, możemy mówić o potężnym nokaucie.

Okazuje się, że w drugim kwartale bieżącego roku Sony sprzedało aż 3,5 mln konsol PlayStation na całym świecie. Niestety nie wiemy, ile z nich to PlayStation 4, a ile PlayStation 3, ale wynik wciąż robi ogromne wrażenie.

Microsoft już wcześniej podał stosowne dane. W ostatnim kwartale gigant z Redmond sprzedał 1,1 mln konsol Xbox. Okazuje się zatem, że Sony sprzedało aż trzy razy więcej konsol niż Microsoft, deklasując tym samym swojego konkurenta.

Oczywiście nie wiemy, jaki jest stosunek konsol nowej generacji do poprzedniej generacji, ale w tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia. Premiera obydwu sprzętów (Xbox One, PlayStation 4) odbywała się mniej więcej w tym samym czasie. Microsoft udostępnił jednak swoją maszynkę wyłącznie na kilku światowych rynkach, a do reszty krajów (w tym także do Polski) Xbox One przywędruje we wrześniu.

Być może wtedy Redmond odrobi straty do konkurencji, choć w wielu przypadkach jest już za późno. Wcześniejsze statystyki dowodzą bowiem, że spora część posiadaczy Xboxa 360 jako nową konsolę wybrała PlayStation 4.

Źródło: Neowin