Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Przejęcie Nokii przez Microsoft zostanie sfinalizowane 25 kwietnia
Poniedziałek, 21 Kwiecień 2014 17:20, Wpisany przez Mateusz Ponikowski

Stephen Elop

Microsoft poinformował, że zakończono wszystkie procedury niezbędne do sfinalizowania transakcji przejęcia Nokii. Oficjalny komunikat głosi, że fiński producent telefonów stanie się częścią amerykańskiej korporacji w piątek, 25 kwietnia. Nowy początek czy raczej koniec Nokii?

O przejęciu dowiedzieliśmy się we wrześniu zeszłego roku. Zakończenie transakcji opiewającej na 7,2 miliarda dolarów było planowano od kilku miesięcy. Microsoft spodziewa się, że przejęcie Nokii spowoduje wzrost innowacyjności urządzeń z mobilnym Windowsem oraz zwiększenia ich udziału na rynku smartfonów.

Najważniejszym elementem kontraktu jest oczywiście dział telefonów Nokii oraz licencje na patenty należące do Finów. Microsoft będzie również obsługiwać stronę nokia.com i aktywność przejętej firmy w mediach społecznościowych przez okres jednego roku. Umowa zawarta we wrześniu zakładała również przejęcie koreańskiej fabryki Nokii. Ostateczna umowa nabycia została skorygowania i Microsoft nie przejmie tego zakładu produkcyjnego.

Źródło: pcworld.com, Microsoft / Foto: Nokia