Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Sprzedaż PlayStation 4 wciąż na wysokim poziomie
Czwartek, 17 Kwiecień 2014 07:36, Wpisany przez Wojtek Onyśków

PlayStation 4

Na początku marca informowaliśmy, że sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła 6 milionów sztuk dzięki premierze w ojczystym kraju - Japonii. Sony potrzebowało zaledwie sześć tygodni, aby osiągnąć kolejny imponujący wynik.

Z oficjalnej notki dowiadujemy się, że od momentu premiery na całym świecie sprzedało się już 7 milionów sztuk PlayStation 4. Na zdobycie ostatniego miliona Sony potrzebowało zaledwie sześć tygodni.

Japoński gigant pochwalił się również, że wraz z ich najnowszą konsolą ze sklepowych półek zniknęło aż 20,5 miliona gier. Łatwo można policzyć, że na jednego posiadacza konsoli przypadają niecałe 3 gry. Czy to dużo?

Zdecydowanie nie. PlayStation 4 gości już na rynku pół roku - nie można zatem mówić o chorobie wieku dziecięcego. Na platformę powinno się pojawić wiele ekskluzywnych gier. Tak się jednak nie stało, a wybór wśród tytułów jest niezwykle mały. Stąd też znikoma sprzedaż i narzekania użytkowników.

Nie ulega wątpliwości, że konsola się „rozkręci”, gdy na rynku pojawi się więcej gier. Wtedy też z pewnością przeczytamy o kolejnych rekordach sprzedażowych. Wielu graczy wciąż wstrzymuje się bowiem z zakupem.

Źródło: Sony