Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Ring - pierścień, który rządzi wszystkimi urządzeniami?
Wtorek, 04 Marzec 2014 17:02, Wpisany przez Maciej Dobrowolski

Ear Switch

Ring bo tak nazywa się nowy gadżet od firmy Logbar to bardzo ciekawy projekt realizowany dzięki wsparciu na Kickstarterze. Firma postawiła sobie za cel stworzenie pierścienia przy pomocy, którego będziemy mogli kontrolować oświetlenie w domu, telewizor czy też naszego smartfona.

Pierścień będzie odbierał polecenia przy pomocy odpowiednich gestów. Zamontowanie czujniki wyczują wszystkie, nawet najdrobniejsze ruchy naszego palca. Później przekażą informację, odpowiedniemu sprzętowi. Ring w zamyśle twórców ma służyć nie tylko do szybkiej komunikacji z domem wyposażonym w inteligentny system zarządzania oraz elektroniczne gadżety. Pierścień ma być wyposażony w moduł Bluetooth, tak że każde urządzenie typu smart po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, znajdzie się pod jego kontrolą. Do komunikacji będą także mogły posłużyć na przykład domowe huby wi-fi.

Kontrola wszystkich aplikacji

W zamyśle twórców przy pomocy Ringa będzie można wykonywać bardzo skomplikowane gesty a nawet pisać na niewidzialnej klawiaturze. Jeśli będziemy chcieli użyć w naszym telefonie aplikacji mailowej wystarczy na przykład narysować w powietrzu symbol koperty. Przykładów można by mnożyć. Pierścień ma również umożliwiać wykonywanie mobilnych płatności. Jak zapowiada firma Logbar, Ring nie będzie jednak wodoszczelny, dlatego trzeba będzie pamiętać o zdjęciu go przed kąpielą. Również jego baterii po tym jak całkowicie padnie nie da się już wymienić.Sukces na Kickstarterze

W momencie premiery urządzenie będzie współdziałać z Androidem, iOS-em a w późniejszym czasie wyjdzie także wersja na Windows Phone. Warto zwrócić uwagę, iż na Kickstarterze projekt z miejsca zyskał ogromną popularność i w przeciągu zaledwie kilku dni została zebrana wymagana kwota 250 tys. dol. Obecnie na koncie znajduje się już około 440 tys. Cena pierwszych egzemplarzy wyniesie 185 dolarów od sztuki.

Poniżej film prezentujący możliwości Ringa.


Źródło: Mashable / Zdjęcie: Logbar/Youtube