Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Ear Switch czyli inteligentne słuchawki. Pobiją Google Glass?
Wtorek, 04 Marzec 2014 14:22, Wpisany przez Maciej Dobrowolski

Ear Switch

Jeszcze na dobre nie oswoiliśmy się z Google Glass, a już japoński naukowiec Kazuhiro Taniguchi, pracownik uniwersytetu w Hiroszimie, przedstawił światu nowy pomysł - inteligentne słuchawki Ear Switch.

Idea urządzenia jest bardzo prosta. W specjalnej słuchawce zamontowany i ukryty zostanie komputer, z którym cały czas utrzymywać będziemy kontakt. W jaki sposób będziemy nim sterować? Urządzenie przy pomocy fal podczerwonych sprawdzi, czy i w jaki sposób użytkownik otwiera i zamyka usta. Dzięki temu wychwycone zostaną komendy, nawet takie, które wypowiemy bez głosu.

Oczywiście, wedle zapewnień twórcy, Ear Switch będzie reagował również na standardowe polecenia werbalne. Jaki dokładnie sprzęt znajdzie się w finalnie wersji urządzenia, tego niestety na razie nie wiadomo. Z pierwszych informacji wynika, że na pewno będzie to GPS, Bluetooth, kompas, czujnik ruchu a nawet barometr. Sam Kazuhiro Taniguchi stwierdził, iż chciałby aby jego "inteligentne słuchawki" służyły również do monitorowania stanu zdrowia użytkownika. Poza tą ogólną deklaracją nie zostały jednak podane żadne techniczne konkrety związane z tą idęą.Na pewno największą zaletą Ear Switch w porównaniu do Google Glass będzie dyskrecja. Słuchawki z łatwością da się schować za uchem albo pod dłuższymi włosami. Ten prosty fakt na pewno będzie miał znaczenie, bowiem w sieci pojawiają się głosy, iż okulary są zbyt nachalną formą komputera w elemencie ubrania. Dla wielu osób jest to bariera nie do pokonania. Na koniec warto dodać, iż podobnie jak w Google Glass użytkownik cały czas będzie miał dostęp do informacji w sieci. Kiedy można spodziewać się Ear Switch w sklepach? Wersja komercyjna pojawi się najwcześniej w 2015 roku.

Poniżej film prezentujący możliwości Ear Switch. Niestety nie jest dostępny w wersji anglojęzycznej.


Źródło: Mashable / Zdjęcie: Minister Spraw Zagranicznych Japonii/Youtube